Bolesti dolní části zad a skateboarding

Vaše záda je obzvláště citlivá na zranění během skateboardingu, protože absorbuje velké množství nárazů během pádů a přistání a je také zapojena do udržování rovnováhy a kroutících pohybů. Bolest dolní části zad může pocházet z různých typů úrazů a může být zabráněno posilováním cvičení a protahováním.

Svalové kmeny

Jednou z příčin bolesti dolní části zad u skateboardistů jsou svalové kmeny. Stejně jako všechny svaly v těle mohou náhlé pohyby zranit svaly zad. Váš postoj během základního pohybu vpřed, který zahrnuje ohnutí vašeho kmene a horních nohou do tvaru V, může způsobit namáhání vašeho spodního zad. Špatné držení těla a nadužívání může také způsobit svalové zranění, způsobuje křeče ve svalech a při použití je bolestivé. Svalové vyvrtání je klasifikováno jako stupeň 1, 2 nebo 3 v závislosti na závažnosti úrazu. Stupeň 1 slzy způsobují mírné nepohodlí, zatímco třesky 3. stupně mohou dělat chůzi těžké a mohou způsobit silnou bolest a otok kolem zraněného svalu, podle Sportsinjuryclinic.net.

Poranění páteře

Bolest dolní části zad může také pocházet z problémů, které ovlivňují samotnou páteř. Skateboardisté ​​často přistávají tvrdě na nohou nebo hýždě a dopad se přenáší skrze páteř. Spondylolistéza, známá také jako sklouzané obratle, může způsobit postupné zhoršování bolesti zad. Úrazy způsobené rázem mohou také poškodit obratle a vertebrální kotouče, což také způsobí bolesti dolních končetin u skateboardistů.

Léčba

Bolest dolní části zad může být ošetřena odpočinkem, ledem, kompresí a elevací, někdy označována jako RICE. Zadní vzpěra nebo berle by mohly pomoci poskytnout další podporu pro vaše záda. Pokud je bolest těžká nebo se zhoršuje v průběhu času, možná budete potřebovat vidět specialistu na záda, abyste zajistili, že vaše mícha není zraněna. Odborný specialista na záda může také předepisovat léky, specifické cvičení nebo masáž, aby zmírnila vaši bolest.

Prevence

Kromě vyhnout se tvrdým přistáním a náhlým pohybům, mohou skateboardisté ​​zabránit bolesti zad tím, že udržují jejich záda silná. Cvičení na zádech pomohou poskytnout dodatečnou podporu pro páteř a snížit riziko zranění. Částečná situace, ve které jen zdvihnete ramena a lehce míříte z podlahy, zlepší sílu vašeho zády. Další doporučená cvičení zahrnují ležet na zádech a táhnou kolena k hrudi a pánevní výtahy.