Bolesti kolena od kopnutí míče

Ať už hrajete fotbal jako hobby nebo komunitní tým, opakující se pohyby z běhu a kopání mohou způsobit zmatek na svaly a šlachy v kolenou. Bolest, kterou pocítíte při kopání míče, může mít různé příčiny, a to vše kvůli nadužití nebo namáhání kolenních svalů. Tím, že porozumíte příčině bolesti kolena, budete lépe znát, jak léčit bolest a přizpůsobit své schopnosti, abyste se vyhnuli bolesti kolena v budoucnu.

Vzhledem k tomu, že bolest v koleni při kopání míče může mít různé příčiny, je nejlepší se obrátit na svého lékaře, pokud trpíte nebo trpíte problémy. Některé příčiny bolesti kolenního kloubu zahrnují slzení předního křížového vazu, které se připisuje náhlým změnám ve směru kloubu. Patelární tendinitida může mít vliv na fotbalisty, kteří často hrají a trpí bolesti z důvodu opakovaného nadužívání kolena. Vaše bolesti kolena mohou být přičítány syndromu patellofemorálního kloubu, což je stav, kdy kožní kolen není účinně sklouzávat přes stehenní kosti a vede k zablokování a bolesti.

V závislosti na příčině bolesti se můžete setkat různými způsoby. Pokud je vaše bolest výsledkem trhliny ACL, pocítíte ostrý bolest, když vyrazíte na míč a že bolest nezmizí, dokud neopustíte koleno. Když patelární tendinitida vede k bolesti kolena, pocítíte neustálý pulzující nebo znecitlivělý pocit těsně pod kolenem. Pokud je syndrom atelofemorálního kloubu viníkem, může se u vás bolet na obou stranách kolena, spolu s uzávěrem, když rozšiřujete koleno a uděláte kop.

Ve většině případů je nejlepší léčba bolesti kolene pomocí vzorce zbytku, ledu, komprese a zvýšení (R.I.C.E.). Bolest kolena je výrazně zmírněna odpočinkem, zvláště když je to výsledek trhliny ACL nebo patelární tendinitidy. Záněty a slzy mohou být redukovány a zhojeny řádným zbytkem kolena. Hraní při bolestech může zhoršit vaše příznaky nebo způsobit dlouhodobé poškození. Syndrom patelofemorálního kloubu se obvykle léčí kombinací fyzikální terapie a zpevnění kolena. V některých případech je však nutná operace, aby se snížilo množství bočního tahu kolenního kloubu.

Pokud jde o bolesti kolene, prevence je nejlepší lék. Cvičení techniky kopání vám pomůže vyhnout se zranění. Když kopnete míč, vaše koleno by nikdy nemělo zaujmout největší sílu. Namísto toho, abyste kopali prsty, namontujte míč na vnitřní stranu nohy, abyste ochránili koleno. Když kopnete, udržujte koleno měkké. Vyhněte se opakovanému zranění tím, že uděláte koleni dostatečný odpočinek po cvičení nebo hře. Když začnete cítit bolest, přestat hrát a navštívit svého lékaře, abyste dostali léčbu před tím, než se stav zhorší.

Příčiny

Symptomy

Léčba

Prevence