Chodím do posilovny každý den, ale moje váha neklesla

Myslíte si, že chodit do posilovny každý den, aby se vycvičilo, by stačilo na to, aby způsobilo nějakou významnou ztrátu na váze, ale to není vždycky případ. Je obvyklé, aby se chyby – jako například nedostatečné cvičení nebo přílišné konzumace – zabraňují tomu, aby se čísla na stupnici snížily, ale zdravotní stav by mohl také zamezit úbytku hmotnosti. Mluvte se svým lékařem, pokud se obáváte vašeho nedostatku hubnutí, stejně jako před zahájením jakékoliv nové diety nebo cvičebního programu.

Přeceňujete potřeby kalorií

Bez ohledu na to, jak moc cvičíte, vaše váha nebude jít dolů, pokud budete jíst příliš mnoho, a je snadné přeceňovat své potřeby kalorií. Například téměř polovina účastníků studie publikované v Diabetes, obezita a metabolismus v roce 2010 velmi podceňovala, kolik kalorií bude muset snížit, aby dosáhlo své cílové hmotnosti. Vzhledem k tomu, že nadhodnocování kalorií spálených cvičením je také běžné, je snadné neúmyslně sníst příliš mnoho na to, abyste se vyhnuli fyzické aktivitě. Můžete použít online kalkulačku k odhalení denních potřeb kalorií při ztrátě hmotnosti. Mějte na paměti, že pokud vypočítáte vaše potřeby kalorie jako mírně aktivní nebo velmi aktivní osoba, nepřidáváte žádné kalorie, které spálíte cvičením do tohoto součtu. Tyto kalorie v cvičení jsou již zahrnuty do výpočtu, takže nemůžete používat vyšší hladinu kalorií a očekávat, že ztratíte váhu.

Jste nadhodnoceni vypalovaných kalorií

Lidé mají tendenci přeceňovat, kolik kalorií spalují během svého tréninku až čtyřikrát, podle studie zveřejněné v časopise Journal of Sports Medicine and Physical Fitness v roce 2010. Pro osobu s hmotností 160 liber a hodinu jízdy na kole Rychlost rychlosti pod 10 mil za hodinu spaluje asi 300 kalorií a stejné množství času stráveného na eliptické trenérce nebo při nízkých nárazových aerobikách spálí asi 365 kalorií. 200 kilogramů člověk používá asi 255 kalorií při chůzi rychlostí 2 mil za hodinu na hodinu nebo 530 kalorií za hodinu plaveckých kol s mírným tempem.Pokud váš běžný denní trénink spálí 300 kalorií a myslíte si, Jste vypálili čtyřikrát více kalorií nebo 1200 kalorií, můžete nakonec jíst dalších 900 kalorií za den – dost, abyste získali libru během pouhých čtyř dní. Dokonce i když nebudete kompenzovat tyto kalorie jíst více, to by trvalo asi čtyřikrát déle, než byste očekávali, že ztratíte libru, což by mohlo vysvětlit vaše vnímané nedostatek hubnutí.

Jste nadměrná kompenzace pro cvičení Gym

Dokonce i když nejste nadhodnocovat počet kalorií, které spálíte během tréninku, můžete neúmyslně sabotovat vaše úsilí o snížení hmotnosti. Lidé často nevědomky kompenzují jakékoli cvičení, které dělají tím, že jíst více, nebo jsou méně aktivní později ve dne, takže podle studie publikované v oboru Lékařství a věda ve sportu a cvičení v roce 2014 buď ztrácejí váhu, nebo skutečně zvyšují váhu. Vedení diety a cvičení časopisu vám může pomoci se chytit, pokud je to pro vás problém. Máte také větší pravděpodobnost, že ztratíte váhu, pokud se pokusíte tak učinit kombinací diety a cvičení, spíše než cvičením, poznamenává další studie publikovaná v obezitě v roce 2012.

Potřebujete změnit svůj trénink

Pokud děláte spíše nízkou intenzitu tréninku nebo dokonce velmi intenzivní cvičení pro krátkou dobu, možná budete chtít zesílit své cvičení. Lidé, kteří cvičí s vyšší intenzitou po delší dobu, ztrácejí větší váhu a tělesný tuk než ti, kteří pracují na nižší intenzitě nebo v kratším čase, podle studie publikované v Archivu interního lékařství v roce 2004. Stejně tak, pokud jste “Snažíte se zhubnout jen tím, že děláte posilovací cvičení, možná nebudete mít velmi dobré výsledky. Kardio spálí více kalorií, ale pořád budete chtít udělat alespoň dva tréninky na trénink odporu za týden, abyste omezili ztrátu svalové hmoty. Vaše tělo se po určité době zvykne na cvičení, takže byste měli pravidelně měnit cvičení Zvýšit jejich účinnost. Dva dobré typy tréninku, které můžete vyzkoušet, jsou okruhové tréninky a trénink s vysokou intenzitou. Pro trénink na okruhu se střídáte mezi osmi a deseti různými cvičeními bez mezery. Tyto cvičení typicky obsahují sílu a kardio cvičení a trvají mezi 30 a 60 minutami. Intervalové trénink s vysokou intenzitou zahrnuje práci na úrovni s vysokou námahou v intervalech od 30 sekund do tří minut, střídající se s intervaly s nižší intenzitou cvičení stejné délky nebo delší pro zotavení. Projděte si cestu až do zhruba 8 až 10 intervalů. Tyto cvičení se obvykle provádějí pouze jednou nebo dvakrát týdně, a to maximálně po dobu šesti týdnů, aby se omezilo riziko zranění.

Kontaktujte svého lékaře a zjistěte, zda máte podkladový zdravotní problém, který může zasahovat do hubnutí. Může mít vliv například na nedostatečnou aktivitu štítné žlázy, syndrom polycystických vaječníků, Cushingův syndrom nebo menopauza. Některé léky mohou také zvýšit pravděpodobnost, že zesílíte váhu a mohly by to ztížit ztrátu hmotnosti, včetně antikoncepčních pilulků a kortikosteroidů, stejně jako některých, které léčí cukrovku nebo depresi.

Potenciální zdravotní problémy související s hmotností