Dětské zvuky ve spánku

Ten, kdo vytvořil frázi “spát jako dítě”, nesmí žít s novorozencem: děti jsou hlučné pražce a noví rodiče jsou léčeni noční symfonií mrknutí, kvílení, šňupání a škubání. Grunting a jiné zvuky spánku jsou normální a jen občas vyžadují odezvu od vás, nicméně, někdy grunting na konci dechu může signalizovat potřebu lékařské péče.

Normální spánek zní

Novorozenci dělají hluk, když dýchají ze stejného důvodu, že dospělí dělají: trochu hlenu nebo sušeného mléka částečně blokuje dýchací průchod. Pokud nemůžete hluk nosit, použijte nosní aspirátor velikosti dítěte, který odsune zátku. Vaše dítě může způsobit zvracení, když se po krátké pauze dýchá, když se pokusí vyčistit hrdlo nebo vydechnout. Mohli byste také slyšet kvílení, smích, výkřiky nebo křik, dítě, které odpovídá spánku.

Novorozené dýchání

Novorozenci dýchají přes nos, což jim zároveň umožňuje jíst a dýchat. Jak malé jsou jejich nosy, vzduchové průchody uvnitř nich jsou ještě menší a malé částice hlenu je mohou dále omezovat, což způsobuje tyto bláznivé výbuchy, pískání a pískání. Novorozenci se stále učí, jak regulovat své vlastní dýchání, což může přispět Na některé z jejich alarmujících zvuků. Děti obvykle berou asi 40 dechů za minutu, když jsou vzhůru, ale jakmile spí, všechno se změní. Rychlost dýchání se může zpomalit o polovinu, nebo se mohou rychle zvyšovat po dobu několika sekund. Nepravidelné nebo mělké dýchání, divné zvuky a dokonce i krátké přestávky, které následují vzdychání nebo dýchání vzduchu, jsou normální a zřídka způsobují poplach – jsou to jen důsledky toho, jak se váš mozek dítěte učí, jak vyřešit celou dýchací věc.

Sen, sen, sen

Děti se rychle pohybují spánkovými cykly a tráví více než polovinu své noci ve stádiu REM, období světla, aktivní spánek, ve kterém my snoubíme. Ty fáze snů mohou způsobit mrknutí, spolu s prchavými výkřiky, smíchy a dalšími “spícími” zvuky. Děti se také krátce probudí na konci každého cyklu REM a mohou se trochu hlučně usadit a usadit se spát.

Co to znamená

Spolu s mrknutím jste možná slyšeli, jak se vaše dítě spouští, kvílení, kvílení a dokonce i ve spánku. Ne všechny – ani většina – z těchto zvuků jsou komunikativní, což znamená, že nejsou úmyslné a nevyžadují odpověď od vás., Můžete pomoci svému dítěti spát déle – a dostat trochu více zavřené oči – pokud se naučíte rozlišit zvuky spánku vašeho dítěte od jeho hlubokých zvuků. Když v noci zahlédne, počkejte, sledujte a poslouchejte, zda se usadil zpátky do spánku nebo se úplně vyčerpá a potřebuje vaši pozornost. Brzy se dozvíte, které zvuky znamenají, že vás potřebuje a které můžete (doufejme!) Spát.

Kdy se bojíte

Příležitostné rozmazávání se zřejmě netrápí, ale na konci každého dechu může hlučný zvuk signalizovat obtíže s dýcháním, a to zejména tehdy, když se objevuje se šílenými nosními nosiči nebo viditelnými staženími hrudních a krčních svalů. Pokud se to týká popisu vašeho dítěte, poraďte se se svým pediatrem.