Jak často byste si po cvičení umýt podprsenku?

Zatímco většina z nás neumývají denní podprsenky každý den, sportovní podprsenky vyžadují výrazně častější praní. Udržování vašich sportovních podprsenky čisté může prodloužit jejich životy a snížit potenciální zápach nebo kožní podráždění. Teplo a nečistoty mohou přispět k rozpadu elastických a vláken. Jak často se budete muset umýt, závisí na vašem cvičení, na tom, jak se potíte a na svých vlastních tolerancích.

Praní sportovní podprsenky

Stejně jako ostatní podprsenky by sportovní podprsenky měly být ručně omyty, aby se prodloužily jejich životy a opotřebení. V závislosti na stylu podprsenky se můžete cítit pohodlně v pračce v jemném cyklu pračky. Mytí strojů, i když není optimální, nebude mít žádnou škodu, pokud vaše sportovní podprsenka je kompresní podprsenka s minimální strukturou. Pokud se rozhodnete umýt v zařízení, vyjměte všechny podložky dříve, než si vypláchnete podprsenku a ručně umyjte.

Lehké cvičení

Pokud jste udeřili do třídy jógy nebo jste jeli na procházku venku nebo na běžeckém pásu, možná nebudete muset umýt sportovní podprsenku. Tyto aktivity mají nízký dopad a obvykle vás nenechávají potápět. Pokud byste mohli dělat svou aktivitu pohodlně v každodenní podprsenku, můžete být schopni nechat sportovní podprsenku jít další den bez jakéhokoli nepohodlí nebo výrazného opotřebení.

Každodenní cvičení

Pokud jste zlomili pot, vaše podprsenka pravděpodobně potřebuje praní. Pravidelné tréninky zanechávají podprsenky vlhké potu, zejména podél kapely a drátů, pokud nosíte podvazku. Při mytí podprsenky po každém tréninku je ideální, můžete zjistit, že je vhodné jej vypláchnout, když budete sprchovat a nosit jej další den. Důkladné opláchnutí eliminuje většinu potu a sníží poškození pružnosti a struktury podprsenky ze sušeného potu, protože sůl v potu může zkrátit životnost podprsenky.

Tvrdá cvičení

Ať už jste běžec, uděláte horkou jógu nebo se budete v jiné těžké činnosti, vaše podprsenka trpí. Silné pocení způsobuje značné škody na opotřebení vašeho tréninku, včetně sportovní podprsenky. Vypláchněte si podprsenku okamžitě po tréninku a co nejdříve vypijte. Sportovní podprsenky by měly být vždy vypláchnuty, pokud jsou potěšené, se zvláštní péčí věnovanou podprsenku.