Jak dělat domácí hrášek dětské výživy

Když vaše dítě začne jíst pevné jídlo, hrach je dobrou volbou, kterou můžete přidat do své stravy. Plná bílkovin, vápníku, vitamínů A a C a železa, hrach jsou chutné i výživné. Když je připravíte správně, hrach získá krémovou konzistenci, dokonalou pro malé ústa a břicho. Protože hrach má kůži, která se oddělí od zeleniny, když si je vaříte, namáhání odstranění kůže bude z nich více stravitelné. Se základními kuchařskými předměty a malým časem si můžete ve svém kuchyni připravit hračky na dětskou výživu pro vaše dítě.

Shell a důkladně umyjte čerstvý hrášek v studené tekoucí vodě nebo odstraňte z mrazáku míru hrachu.

Umístěte hrášek do hrnce s dostatečným množstvím vody, abyste je zakryli. Přineste hrášek do varu. Zakryjte hrnec víkem.

Vařte cukr, dokud nejsou citlivé. Odstraňte hrach z vroucí vody a vložte je do misky tresky, abyste zastavili proces vaření.

Odstraňte hrach ze studené vody. Umístěte hrášek do kuchyňského robotu a čistěte je, dokud nejsou hladké.

Polévku nakrájejte do filtru. Mash hrachu přes sítko se zadní částí lžíce odstranit všechny zbývající kousky hrách pokožky.

Trochu roztřepejte hrášku mezi prsty, abyste posoudili konzistenci. Pokud je to nutné, přidávejte další vodu, aby se vyčistil pyré.