Jak grilovat pstruh s kůží a citrónovou šťávou

Zatímco u rybáře můžete zaznamenat několik pstruhů bez ptactva, častěji najdeme pstruhové filety s kůží na jedné straně, zakončené vločkovitou, olejnatou dužinou. Netrápte odstranění pokožky. Nejen, že je pstruhová kůže tenká, aby byla jedlá, ale na grilu uspokojí příjemnou křupavost. Citronová šťáva – přírodní partner pro ryby – pomáhá chránit přirozenou barvu pokožky a zároveň neutralizuje jakoukoliv potenciální “rybí”. Spolu s těmito atributy přidává citrónovou šťávu pstruh bez přísunu tuku a kalorií.

Otřete rošt. Nastavte gril pro středně vysoké teploty.

Řekněte citronu na klíny. Stlačte džus ze všech klínů do malé misky.

Přidejte do citronové šťávy stříkačkou olivový olej nebo roztavené máslo. V případě potřeby posypeme kořením a nakrájenými bylinkami. Zmáčkněte tuto láhev tekutiny, dokud nejsou složky správně zabudovány.

Umístěte filety pstruha na čistou mísu. Nečistou část pstruha nakrájejte smíšenou směsí citronové šťávy. Posypeme slanou a pepřovou omáčkou nad kapalinou, která se kývne.

Položte na grilu ryby s pokožkou nahoru. Ponechte dostatek místa mezi všemi rybími filety.

Po 3 až 5 minutách otočte rybu. Grilujte pstruha pokožkou dolů po dobu dalších 3 až 5 minut, nebo dokud se maso nepoškodí.

Odstraňte pstruhy z grilu. Pstruh slouží na jednotlivých talířích nebo na velkém talíři.