Jak grilovat tenký steak

Zatímco tenké steaky jsou ideální pro kontrolu porce, může být obtížné získat kvalitní prach na nich, aniž by se předehřívali. Šunka je velmi důležitá – steaky s malou až žádnou špičkou mají špatnou chuť a nepříjemnou strukturu. Naneštěstí tenký steak – bez ohledu na to, jak ho připravujete – nikdy nedosáhne stejné úrovně srážení jako steaky s hustým řezem bez přehřátí. Můžete však zesilovat a krustovat na vnější straně steaku, zatímco ho vaříte na grilu – pryč od mastných olejů.

Vyjměte steaky z obalu a osušte je papírovými utěrky a opláchněte exteriér solí. Steaky umístěte na drátěný stojan umístěný na plechu, lehce je zakryjte řezákem nebo voskovým papírem a umístěte do chladničky po dobu nejméně jedné hodiny.

Odstraňte steaky z chladničky a osušte je papírovými utěrky. Povlečte steaky s kukuřičným škrobem, umístěte je zpět na stojan a položte je do mrazničky. Zmrazte steaky přibližně 20 až 40 minut, dokud nejsou pevné a suché, ale ne zcela zmrazené.

Připravte si svůj gril na vysoké teploty, přímý gril, chcete, aby váš gril byl co nejteplejší pro tyto steaky. Používáte-li plynový gril, otočte všechny hořáky na vysoké nastavení a předehřívejte nejméně 15 minut před vařením. U grilu s dřevěným uhlím odstraňte horní grilovací rošt a rozsvítíte uhlí pomocí uhlíkového nebo komínového spouštěče. Když jsou uhlí zatažené oranžově a červeně, rozetřete je pomocí spodního grilu pomocí grilovacích kleští nebo špachtle. Nahraďte horní grilovací rošt a nechte uhlí ještě pokračovat v hoření a popejte asi o 5 až 10 minut déle, uhlí je připraven, když je potažen světle šedým popelem.

Očistěte grilovací rošt pomocí kartáčového grilu, abyste odstranili veškeré grily.

Třeste steaky s pepřem – nejlépe čerstvým praskaným pepřem.

Steaky umístěte na předehřátý gril pod úhlem 45 stupňů na grilovací rošt a vařte po dobu 1 až 1 1/2 minuty, potom otáčejte steaky o 90 stupňů a grilujte další 1 až 1 1/2 minuty. Jakmile jsou steaky zbarveny na jedné straně, otočte a vařte o 1 až 1 1/2 minuty. Nakonec otočte steaky znovu o 90 stupňů a vařte, dokud nejsou steaky zcela zbarveny na obou stranách. Celková doba grilování by měla být 4 až 6 minut, v závislosti na tloušťce steaků.

Steaky

Odstraňte steaky z grilu na vyhřívanou servírovací misku, stanu s hliníkovou fólií a nechte steaky odpočívat 5 minut před podáváním.