Jak odstranit chili z polévky

Jejda. Pracovali jste na polévku celý večer, ale pak se na chvíli rozptýlili a vyvrhli jste příliš mnoho chili prášek nebo chili omáčky. Naštěstí nemusíte odebírat celý zeleninový hrnec a veškeré pracovní hodiny jako odpad. Existuje několik způsobů, jak snížit nebo odstranit pikantní chilli chuť z hrnce polévky.

Odstraňte veškeré horké ingredience, které můžete, například chilli papričky nebo velké chilli. Pokud se šlehač jednoduše vytáhl z láhve chilli papriček, když jste se snažili přidat trochu koření, vysušte co nejvíce, než se rozplyne do polévky.

Oloupeme brambory a nakrájíme na husté plátky. Přidejte bramborové plátky na polévku, vařte pět až 10 minut a pak brambory vyjměte. Jako bramboráři brambory absorbuje některé koření. Těžké škrobové brambory, jako jsou červené, fungují nejlépe. V případě potřeby postup opakujte s přídavným bramborem.

Do polévky nalijte mléko, krém nebo vývar, abyste zředili chilskou chuť. Krémové mléčné výrobky jsou obzvláště dobré při ochlazování nadměrně kořeněné polévky.

Zkuste přidat lžíci nebo dvě cukru na hladké polévky nebo 1 polévkovou lžíci. Arašídové máslo na hustší polévky nebo dušené maso. Malé množství nezmění charakter polévky výrazně, ale sníží hladinu tepla.

Squirt v pomlčce citronové nebo limetkové šťávy. Kyseliny v džusu zahalí teplo.

Přidejte ještě další složku polévky, zvláště jemné, jako jsou nudle, fazole nebo brambory, nebo sladké, jako jsou mrkev nebo pastevec. Je-li to nutné, rozdělte polévku na dvě šarže a přidávejte další ze všech ingrediencí.

Podáváme polévku se sacharidy jako chléb, sušenky nebo tortilla čipy, které působí proti chilli. Nabídka hosta na večeři vám pomůže také sklenice mléka nebo sladký nekarbonovaný nápoj, jako je ledový čaj.

Ozdobte polévku se zakysanou smetanou, sýrem nebo koriandrem. Některé z nich sníží úroveň tepla.