Jak odstranit otok z nohou přirozeně

Vaše nohy mohou být opuštěné z poškozené kosti, zdravotního stavu, vedlejšího účinku léků nebo léčebných postupů, těhotenství nebo jednoduše z dlouhodobého stání nebo na špatně padnoucích botách. Starší nebo nadváha vás vystavuje vyššímu riziku vzniku otoků. Můžete udělat hodně, abyste omezili otok v nohou, včetně jednoduše spočívajícího nohou a rychlé masáže. Nejefektivnějším způsobem, jak snížit otok, je ochlazení nohou dolů studenou vodou namočit a sledovat tím, že položíte s nohama nad hlavou.

Naplňte velkou hlubokou misku studenou vodou do několika centimetrů od vrcholu. Posaďte se nohama do studené vody po dobu 5 až 10 minut. Pokud nemáte pánve dostatečně velké a dostatečně hluboce zakryté oběma nohama studenou vodou, naplňte vanu studenou vodou na úroveň, která pokryje nohy nebo spustí nohy pod studenou tekoucí vodou z kohoutku na několik minut . Vysušte dobře nohy.

Stakejte několik polštářů na jednom konci postele nebo na gauči. Lehněte si na záda na posteli nebo pohovce a položte nohy na polštáře.

Okraj zadku a zadní části stehen tak blízko k polštářům, jak můžete získat. Vaše nohy by měla být rovná a vaše nohy by měly být na úrovni vyšší než vaše srdce, čím vyšší, tím lépe. Místo toho, abyste používali polštáře pro nohy, můžete použít trochu jinou metodu. Lehněte si na zádech na podlaze u nohou postele a nohy postavte na spodní část postele. Budete pohodlnější, pokud jste na koberečku nebo podložce. Můžete také ležet na posteli nohama ve směru na čelo nebo stěnu. Vydejte se blízko stěny a položte si paty na čelo nebo na stěnu.

Zůstaňte v této poloze po dobu nejméně 10 až 15 minut. Pokud jsou nohy velmi opuchnuté, snažte se zůstat v této pozici po dobu nejméně 30 minut. Cílem je pomoci těmto tekutinám vyčerpat a vrátit tok krve. Opakujte několikrát denně, pokud je to nutné, dokud nedojde k opuchu.