Jak omezit oteklé oči před pláčem

Ať už jste tvrdý jako nehty nebo citlivější typ, všichni potřebují čas od času dobrý výkřik. Plakat jednou za chvíli může být pro vás dobré, ale jakmile vodní díla skončí, musíte se vypořádat s vaší řečnickou “pláčovou tváří”. Cue nafouklé, krvavé oči, červený nos a všichni se ptají, jestli jste v pořádku. Ale nedělejte si starosti – s několika rychlými triky, které potlačujete zarudnutí a otoky, budete v pořádku.

Uvolněte tvář a nechte proudit slzy. Držte si dech a deformujte tvář, abyste zadržovali slzy, ve skutečnosti zhorší zarudnutí a otupělost pláče. Dýchate rovnoměrně a hluboce a nechte se plakat. Cítit – a vypadat – mnohem lépe, až to skončí.

Rozstřílejte obličej chladnou vodou a zaměřte se na oblasti zarudnutí nebo otoků kolem očí. Odstraňte všechny rozmazané make-up s tkaninou.

Bubení nosem měkkým tkanivem nebo toaletním papírem. Červený, ucpaný nos je charakteristickým znakem pláče. Nepoužívejte papírový ručník, protože hrubá struktura může ještě zhoršit zarudnutí.

Mokrý papírový ručník s velmi studenou vodou nebo pokud máte čas, držte několik lžíce v mrazáku po dobu 10 až 20 minut. Jemně stlačte papírový ručník nebo lžíce na nafouknutém místě pod očima, začínáte ve vašich slzných kanálech a pracujete na vnějších rozích.

Snižte veškeré zčervenání očí a zklidňující oční kapky. Některé oční kapky jsou specificky vyrobeny pro snížení zarudnutí, ale čisté slané kapky také udělají trik. Aplikujte jednu až dvě kapky do každého oka.

Zrušte jakékoliv přetrvávající zarudnutí se žlutým nebo zeleným korektorem. Odstraňte podkožku pod očima a kolem nosu a poté lehkým práškem.

Zhluboka se nadechněte a zkontrolujte se v zrcadle. Někdy, když slzy začínají tekoucí, je těžké je nechat úplně zastavit. Udržujte tkaninu v ruce v případě, že máte pocit, že se vrátí. Rychlá nákaza na oči (nebo foukání nosu) může zabránit tomu, aby se plakala tvář předtím, než se to stane.

Používejte plátky okurky nebo chladené zelené čajové sáčky na oči, pokud máte větší čas. Oba přípravky obsahují přírodní odfukovací činidla. Propojte se s polštáři, abyste pomohli odvodnění z tváře.