Jak pečeme stevií místo cukru

Ať už jste na dietě a snažíte se snížit kalorie nebo diabetička, kteří chtějí vychutnat něco sladkého bez cukru, přírodní sladidlo stevia je dobrou alternativou. Bez kalorií, bez sacharidů a nulového glykemického indexu poskytuje stevia sladkost, kterou vaše pečivo potřebuje bez extra. Stevia je mnohem sladší než cukr, takže trochu jde daleko. Z tohoto důvodu musíte upravit ostatní složky ve vašem receptu, abyste vyloučili ztracené množství. Navíc kolik stevia přidáte závisí na formě stevie, kterou máte.

Kombinujte ingredience receptů podle pokynů, dokud se nedostanete k cukru. Nahraďte cukr steviem podle typu stevie, kterou máte. Protože stevia je tak sladší než cukr, přímá náhrada není možná. Pro každý šálek cukru, který požaduje recept, nahraďte buď 1 čajovou lžičkou tekuté stevie, 1/3 až 1/2 čajové lžičky stevia extraktu prášku, 1 polévkovou lžíci koncentrovaného stevia kapaliny nebo 18 až 24 jednotlivých servírovacích balíčků. U menších měření cukru se podívejte do tabulky konverzí Stevie (viz zdroje).

Přidejte svou přísadu do plnidla. Vzhledem k tomu, že množství náhražky stevia je mnohem méně než objem cukru, recept vyžaduje více přísad, aby se vyvážila. Pro každý šálek cukru, který jste nahradili, musíte přidat 1/3 šálku tekuté nebo sypké látky, jako jablko, jogurt, ovocný džus, vejce nebo vodu.

Smíchejte všechny ostatní ingredience dohromady a postupujte po zbytku receptury.