Jak plavat pod vodou bez držení nosu

Možná budete chtít vstoupit do zábavy podvodního plavání, aniž byste to dokázali bez držení nosu. Ovládání dechu začíná relaxací ve vodě, čímž se pohodlně stříká voda na obličeji a ponoří se. Pokud jste již spokojeni, může to trvat jen několik zasedání. Pokud tomu tak není, nechte si čtyři až šest týdnů, nebo co to bude trvat.

Začněte v mělké vodě nebo ve vaně. Šírejte ruce a držte je na hrudi vysoko. Držte obličej a ruce z vody. Vdechněte ústa, uzavřete rty a vydechujte nosem. Cítit vydechnutý dech ve vašich dlaních. Nyní vyplňte spárované ruce vodou. Vdechněte ústa a zavřete rty. Nasaďte si nos do vody a vydechněte pět vteřin. Zvedněte hlavu a opakujte, dokud si nemyslíte, že je to snadné. Zvyšte dobu výdechu na 10 sekund.

Spusťte ruce do vody, ale nechte palce zůstat na povrchu. Vdechujte a snižte nos do vody ve vašich rukou a foukněte bubliny po dobu 10 sekund. Pokračujte, dokud to nebude snadné. Ponořte své dlaně dvěma centimetry a proveďte to znovu. Vezměte ruce pryč a opakujte to. Pokračujte, dokud nebude snadné. Zdá se, že jde o dětské schody, ale když spěcháte a panika nechte v žádném stádiu, jste vyrazili příliš rychle.

Začněte s partnerem na mělkém konci bazénu. Držte boční stěnu. Vdechněte ústa, ponořte hlavu a vyfukujte bubliny z nosu na 10 sekund. Vydejte se a vdechujte ústy, ponořte se a vyfukujte bubliny nosu o 10 sekund. Nastavte cíl ze tří po sobě jdoucích desetisekundových dechů vyfukování ponořeného nosu. Zvyšte tuto jednotku najednou, dokud nebudete mít 10 po sobě jdoucích 10 sekundových dechů. Praxe, dokud nebudete zcela zvládat tuto techniku. Může trvat jedno nebo několik týdnů.

Použijte dovednost kontroly dechu k prozkoumání. Uvolněte stěnu. S nohama na dně bazénu, vdechujte ústy, ponořte a vydechujte 10 sekund bublin. Postavte se a vezměte hlavu do vzduchu a vdechujte ústy. Podložte a opakujte, dokud nebude snadné. Poté ponořte a načtěte objekt. Pokud můžete ovládat dech, abyste to udělali, vše, co potřebujete, je více praxe.