Jak posílit membránu

Vaše membrána je hluboký břišní sval, který pracuje se svaly ve vašich žebrách a oblikách, které pomáhají plicům v mechanice dýchání. Většina lidí, kteří dýchají s hrudníkem, postrádají aktivaci membrány, což může způsobit, že mají na hrudníku, ramenou a krku těsné svaly. To může způsobit časný nástup únava při cvičení a nedostatek vytrvalosti ze špatné mechaniky dýchání, říká fyzický terapeut Gray Cook, autor knihy “Pohyb”. Cvičení, která zlepšují dechové membrány, by měla zahrnovat izolační techniky, které izolují dýchací svaly a integrační cvičení, Membránové dýchání s pohybem.

Lehněte si na podlaze na zádech s nohama plochým na zemi kolem boků. Položte ruce na břicho.

Vdechněte hluboko po dobu pěti vteřin a vaše břicho by mělo stát jako balón plný vzduchu. Nehýbejte rameny, když dýcháte.

Pomalu vydejte pět vteřin a zatlačte břicho do tělní dutiny. Proveďte dvě sady 10 až 20 hlubokých dechů.

Klečte na zemi na ruce a kolena. Umístěte ruce pod ramena a kolena pod kolenní klouby. Udržujte svou hlavu v rovnováze s páteří a pánví.

Vdechněte do břicha pomalu po dobu pěti vteřin a měl by se rozšířit jako balón směrem k zemi. Nehýbejte se hřbetu.

Pomalu vydejte pět vteřin a zatlačte břicho do tělní dutiny. Proveďte dvě sady 10 až 20 hlubokých dechů.

Dýchání břicha vleže

Transversus břišní dýchání

Vydechněte a dýchaj

Postavte se pravou nohou před sebe a obě nohy směřujte dopředu. Lehký hýždíkový okraj lehce uchopte, abyste udrželi svůj postoj.

Posuňte váhu směrem k pravé noze a zvedněte ruce nad hlavu. Hluboce vdechujte pět sekund do břicha, když držíte tuto pozici. Pomalu vydejte pět vteřin a zatlačte břicho do tělní dutiny.

Pětkrát dýchat, aniž byste se pohybovali tělem. Spusťte ruce a přepněte polohu nohou. Opakujte cvičení dva až třikrát na každé noze.