Jak používat mixér jako odšťavňovač

Chcete začít vyrábět vlastní čerstvé džusy, ale nákup odšťavňovače není součástí vašeho aktuálního plánu rozpočtu. Žádný problém. Blendery jsou výbornou alternativou k odšťavňovačům. Odšťavňovač funguje nejlépe s drobným ovocem, jako jsou broskve, meruňky, hrušky, hrozny a pomeranče. Banány a avokády dávají vašim šťávím hustší konzistenci. Odšťavňovače automaticky oddělují džus od buničiny v zásobníku na buničinu. Díky tomu, že vyrábíte džus v mixéru, máte však možnost vypít vaši šťávu bez vlákniny nebo udržet nějakou buničinu, která dodává vlákninu do šťávy, pomáhá stabilizovat hladinu glukózy v krvi a cítí se plně déle.

Očistěte ovoce a zeleninu důkladně studenou čistou vodou, abyste snížili riziko kontaminace, která by mohla způsobit onemocnění přenášené potravinami. Vyvarujte se praní v detergentech. Mýdla mohou zanechat zbytky, které jsou nezávadné konzumovat. U produktů s hustšími kůží, jako jsou okurky, použijte zeleninový kartáč na odstranění všech nečistot a nečistot.

Odstraňte jádra, semena a jámy z vaší produkce a nakrájejte ovoce a zeleninu na kusy 1 palce nebo menší pomocí řezací desky a ostrého nože. Čím menší jste nakrájeli kusy, tím jednodušší je zkapalnění vaší produkce v mixéru.

Umístěte své kousky jídla do mixéru a přidejte asi půl šálku čisté vody do mixéru pro každé čtyři velké kusy ovoce nebo pro každé čtyři šálky drobného ovoce, jako jsou bobule, které používáte.

Vložte víko do mixéru. Smíchejte směs na médium několik sekund. Zastavte mixér a nastavte nastavení na vysoké nastavení. Směs po dobu několika vteřin nahoře, dokud není požadovaná konzistence šťávy. Přidejte více vody podle potřeby a pokračujte v míchání po dobu dalších několika vteřin, je-li to nutné.

Oddělíme šťávu z buničiny nasypáním džusu sítkem nebo froté do kontejneru – chcete-li čistou šťávu – a potom zlikvidujte buničinu. Potravte svou šťávu okamžitě nebo ji uchovávejte v chladničce ve vzduchotěsné nádobě maximálně 24 hodin, abyste minimalizovali ztrátu živin.