Jak používat yohimbe

Přípravek Yohimbe se používá k léčbě řady problémů, ale je pravděpodobně nejlépe známý jako léčba erektilní dysfunkce (mužská impotence) a nízké libido u žen. MedlinePlus, internetová stránka Národní knihovny lékařů, uvádí, že předklinické studie ukazují, že yohimbe je také účinný při inhibici agregace trombocytů a při léčbě xerostomie (sucho v ústech). MedlinePlus také identifikuje yohimbe jako účinnou léčbu sexuálních vedlejších účinků SSRI antidepresiv.

Poraďte se svým lékařem o lékových interakcích. Oba trankvilizéry a stimulanty mohou interagovat s yohimbe, stejně jako antihistaminiky, antidepresiva a léky na hypertenzi. Vyhněte se také kofeinu a léky obsahující kofein.

Vezměte yohimbe v době, kdy nesnášíte žádné potraviny nebo nápoje s vysokým obsahem tyraminu, protože kombinace může výrazně zvýšit krevní tlak. Příklady položek, které je třeba vyhnout, zahrnují pomeranče, rajčata, sýr, víno, pivo a sójovou omáčku. Sušené ryby a sušené maso jsou také vysoké v tyraminu.

Koupit formu yohimbe, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a životnímu stylu. Přípravek Yohimbe je k dispozici ve formě tablet a kapaliny, a to jak pohodlně, jestliže jste na cestách, a je třeba užívat několik dávek denně. Můžete také koupit dehydrovaný kořen yohimbe a používat ho k přípravě čaje nebo tinktury. Výsledkem je silné řešení, ale vyžaduje časovou investici a je to nepraktické, pokud ho budete muset vzít na cestách.

Užívejte nejméně 5,4 mg přípravku yohimbe třikrát denně k léčbě erektilní dysfunkce nebo autonomní dysfunkce / ortostatické hypotenze. Studie zveřejněné v časopise Archives of Sexual Behavior doporučují nejnižší dávku pro ženy, zatímco muži mohou v případě potřeby zvýšit dávku až na 12 mg v závislosti na tom, zda jsou přítomny vedlejší účinky.