Jak přežít vztah s ženatým mužem

Pravděpodobně jste neplánovali, aby se to stalo. Můžeš se stydět nebo se cítit provinile. Hněv může být přítomen, pokud jste na začátku nevěděli. Je však příliš pozdě, než se vrátit. Máte vztah s ženatým mužem a teď se s ním musíte zabývat. Nyní je třeba vyvinout plán, jak přežít spojení. Bude to těžké, ale můžete se vypořádat s emocemi a důsledky toho, že jste byli s manželem jiné ženy.

Převezměte odpovědnost za to, co jste udělali. Měl jste vztah s ženatým mužem. Řekněte si pravdu o tom a vyhněte se tomu, abyste ji ospravedlnili, mysleli jste, že by se nestalo, kdyby byl v dobrém manželství nebo že manželství bylo “před námi” předtím, než jste přišli.

Úplně ukončete vztah, abyste mohli emocionálně přežít. To bude pravděpodobně nejtěžší, neboť jste pravděpodobně vyvinuli silné emocionální vazby, protože jste měli záležitost oproti jedné noční expozici, ale je to nutné. Rozdělte se s ním, i když slíbil, že za vás zanechá svou ženu. Pokud je vážně zanechán (a uvědomte si, že pravděpodobně není), učiní to, ale neměli byste čekat. Je na vás, abyste ho vzali zpět, pokud chcete, ale až poté, co bude rozvod konečný.

Nechte se zasmát o vztah. Je zřejmé, že to nebylo dokonalé spojení, ale vy jste investovali čas a své srdce do toho, takže musíte trpět. Nezačínejte okamžitě, když potřebujete pracovat v emocionálním rozvratu této záležitosti. Nechte se rozzlobit a plakat nad rozpadem, stejně jako byste měli vztah s jediným mužem.

Nechť ti, kteří jsou blízko k vám, vás nyní podporují. Vaši nejlepší přátelé pravděpodobně věděli o vašem zapojení s ženatým mužem, takže je jejich rameny, na které se nyní opíráte. Instruujte je, aby vám pomohli udržet vaše odhodlání, že se k němu nevrátíte.

Zaměřte se na pozitiva ve vašem životě, jako je vaše kariéra, přátelé, koníčky a komunitní aktivity, které vám pomohou přežít bolest této záležitosti. Dobrovolně se staráte o příčiny, o které vám záleží, jakmile jste dostatečně daleko ve svém trýznivém procesu, abyste pomohli ostatním.

Připojte se ke skupině podpory, kde můžete promluvit o svých vztazích s ostatními, kteří prošli stejnou věcí. Pokud jste příliš stydliví, abyste mohli navštěvovat jednu ve své komunitě, podívejte se online na skupiny, s nimiž můžete pracovat v kybernetickém světě.