Jak roztahovat šlachy v prstech

Vaše prsty hrají důležitou roli v každodenních úkolech, včetně psaní, čištění, přípravu rána a účast na cvičení. Šlachy v prstech se mohou stačit v důsledku nadměrných úrazů, jako je tendinitida nebo traumatické poranění, včetně zlomeniny prstu. Pevné šlachy v prstech mohou zabraňovat vaší schopnosti provádět každodenní rutinu. Naštěstí existují cvičení, které můžete provést za účelem posílení a zvýšení flexibility prsních šlach.

Dokončete cvičení pro rozšíření prstu. Umístěte ruku na stůl – nebo jiný tvrdý povrch. Vaše prsty by měly být úplně roztaženy. Pomalu použijte opačnou ruku pro pomoc a zvedněte každý prst ze stolu. Zvedněte prst co nejdále od stolu. Spusťte dolů zpět do počáteční polohy a přesuňte se k dalšímu prstu. Dokončete jednu sadu – zvednutím všech pěti prstů – 10 opakování.

Proveďte rozprostření prstů. Umístěte ruku plochou na tvrdý povrch – například stůl. Prsty by měly být zcela vytaženy a navzájem se dotýkat. Roztáhněte prsty od sebe co nejdále. Držte tuto pozici po dobu dvou sekund. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte. Dokončete jednu sadu 20 opakování.

Rozpadat papír. Uchopte list papíru a umístěte jej do dlaně. Pomocí prstů vytlačte a rozdrtíte papír na míč. Relaxujte a opakujte 20krát. Chcete-li ušetřit papír, narovnejte list papíru, který jste použili dříve, a znovu použijte.

Vezměte malé předměty. Umístěte na stůl celou řadu malých předmětů. Objekty mohou obsahovat bezpečnostní kolíky, sponky na papír, kuličky, tužky nebo mince. Pomocí postižených prstů zvedněte předměty a přemístěte je na opačné straně stolu. Dokončete toto cvičení po dobu tří minut najednou.