Jak sanitovat náušnice

Ať už nosíte lesklé obruče, visící korálky nebo třpytivé drahokamy, je to šikovné, aby vaše šperky byly čisté. Náušnice strávit celý den v kontaktu s kůží a pokud nejsou řádně dezinfikovány, mohou způsobit infekci. Je obzvláště důležité vyčistit náušnice, pokud jsou nové piercingy. Poté, co se vaše uši propíchnou, díry potřebují čas na dobré uzdravení – a to z nich činí zranitelné vůči infekčním bakteriím. Je snazší je odstranit náušnice, abyste je dezinfikovali, ale můžete je vyčistit, i když jsou stále ve vašich uších.

Umyjte si ruce důkladně teplou vodou a mýdlem, abyste zabránili infekci bakteriemi, které se mohou šířit do piercingu.

Pokud je to možné, vyjměte náušnice z uší. Pokud jste právě dostali uši propíchnuté, neměli byste sundat náušnice alespoň šest týdnů nebo se díry úplně zavřou.

Ponořte podložku z bavlny do alkoholu, peroxidu vodíku nebo antibiotické masti. Pokud vám technik propichující uši poskytne dezinfekční řešení, použijte místo toho.

Otřete přední a zadní část náušnic s bavlnenou podložkou. Pokud jsou náušnice stále ve vašich uších, otáčejte je pečlivě při otření. Pokud máte nějaké jiné náušnice, které hodláte nosit, je také utřete. Měli byste to udělat i s novými náušnicemi, abyste byli v bezpečí.

Tento proces opakujte každou noc před spaním.