Jak se vypořádat s bílými hlavičkami

Whiteheads jsou snadno identifikovatelné vady způsobené akné. Jsou vytvořeny, když je póry kůže zcela zablokovány oleji z kůže. Nejsou tak odolné jako černé oči, ale přesto mohou narušit pleť. Naštěstí existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste pomohli s léčbou těchto bílých hláv a urychlili proces hojení. Ale také byste měli být opatrní, abyste nevytvořili novou otevřenou ránu na pokožce a poskytli vám vstupní místo pro bakterie a jiné nečistoty, které mohou zhoršit vaše akné.

Umyjte pokožku dvakrát denně mýdlem a vodou. Bude suché. To bude udržovat čistou pokožku, zabraňuje nahromadění bílých hláv, ale také může vyloučit bělochy v průběhu času.

Na kůži používejte nekomedogenní kosmetiku a toaletní potřeby. Nekomedogenní produkty nezabírají póry snadno a je nepravděpodobné, že by zhoršily bílý povrch. Jméno pochází ze slova comedo, což znamená blackhead. Nekomedogenní přípravky by neměly obsahovat olej a ředit v konzistenci jiných výrobků na bázi obličeje.

Aplikujte léky proti akné na bílé kousky. Většina z nich je aktuální, ačkoli někteří musejí být přijati ústně. Používejte je podle pokynů na doporučenou dobu. To může trvat až čtyři týdny, než lék začne dosahovat výsledků, tvrdí Gannett Health Services na Cornell University.