Jak se zbavit akné jizvy a velké póry

Často můžete ošetřovat mělké jizvy akné s jemnými ovocemi, ricinovým olejem a silikonovým gelem, zatímco hlubší jizvy mohou vyžadovat pomoc dermatologa. Začněte nejprve všemi přírodními léčbami – pokud snížíte vzhled jizev, nebudete muset vystavit kůži tvrdším chemickým ošetřením. Pokud se rozhodnete projít chirurgickou alternativou, ujistěte se, že se postaráte o ošetřenou pokožku denními dávkami slunečního záření a zvlhčovače.

Nestorické metody

Slough ven tmavé, mělké akné jizvy s domácí maskou papája. Použijte přírodní kyselinu ovocnou, která pomáhá vyblednout nerovnoměrnou pigmentaci pokožky, podle Sharona Ronena ze společnosti Skin Haven Spa, když jste se zeptali na tipy na péči o pleť časopisem Marie Claire. Chcete-li udělat masku, směs 1/2 šálku papáje s 2 polévkové lžíce medu. Aplikujte směs na obličej, nechte jej na 20 minut a pak opláchněte studenou vodou.

Chirurgické alternativy

Roztrhněte každou nafoukanou, zvýšenou tkáň jizvy s ricinovým olejem. Rostlinný olej může proniknout do jizev a rozložit tukové usazeniny, což způsobuje, že se zmenší, podle Skinverse. Namočte bavlněnou kouli do ricinového oleje a dejte ji na jizvu několik hodin denně a na bavlnu použijte lékařskou pásku.

Dot silikonový gel na vaše jizvy. Silikon může často zplošťovat a vyblednout jizvy, podle Columbia University je zdraví Q & A Service. Zatímco vědci nejsou přesně přesvědčeni, proč to funguje, myslí si, že to má co do činění se silikonovou přírodní statickou elektřinou a účinkem, který má na pokožku, zachytávající vlhkost a obložení stávajících kolagenových vláken, aby se pokožka dostala do hladkého a plnějšího vzhledu.

Vytvořte velké póry, které jsou méně patrné u topického krému s retinoidem. Podle doktora Richarda Glogaua z Kalifornské univerzity v San Francisku nebudete mít mnoho štěstí “zmenšujících” pórů – to nejlepší, co můžete udělat, je stimulovat růst kolagenu, aby hladil pokožku a udržel vaše póry nečisté. Navrhuje, abyste držel léky na předpis nebo drogové retinoidy spíše než hledat klinické ošetření, jako jsou chemické peelingy, které by mohly odhalit, nikoli zmenšit vaše póry.

Proveďte mikrodermabrazi. Dermabraze odstraňuje malé nečistoty, jako jsou vrásnění na povrchu a lehká jizva tím, že odstraní vrchní vrstvy pokožky se specializovaným vybavením, což odhaluje mladší pokožku pod ním, podle Johna Hopkinsa.

Zeptejte se svého dermatologa na laserové resurfacing. Kosmetický chirurg používá lasery k vyhlazení vrásek a nečistot na vnější vrstvě kůže obličeje.

Získejte kůru kyseliny glykolové. Kyselina glykolová odstraňuje drsnou vrstvu mrtvých kožních buněk na povrchu obličeje a podle měsíčního ošetření může vyblednout nerovnoměrná pigmentace, tvrdí Johns Hopkins.