Jak se zbavit akné jizvy rychle a přirozeně

Ať už jste 13 nebo 33, zabývající se akné může mít své daň na pokožce, důvěru a kapesníčku. Dobrou zprávou je, že nejste sami. Podle americké akademie dermatologie je akné nejčastějším stavem kůže ve Spojených státech, které každoročně postihuje přibližně 40 až 50 milionů Američanů. Špatnou zprávou je, že i když jste konečně dostali svou kůži pod kontrolu, budete pravděpodobně stále jednat s následky akné včetně jizvení, hyperpigmentace a nerovnoměrné struktury. Zde jsou nejlepší způsoby, jak bojovat s těmi krásnými připomínkami vašich minulých breakouts.

Jak zesvětlit tmavé skvrny z akné

Nakonec se zbavit vady může cítit jako příčinou oslavy! Dokud si nevšimneš, že tvůj pupík zanechal něco za sebou: obávané místo. Existují tři běžné typy pigmentových problémů po akné: post-zánětlivý erytém (PIE), který se objevuje jako červené nebo fialové značeky, hnědá nebo černá post-zánětlivá hyperpigmentace (PIH) a post-zánětlivá hypopigmentace, Jako bílé značky. Dobrá zpráva, že všechny tři změny pigmentu se časem zesvětlí a odjedou. “Zánětlivá hyperpigmentace se projeví, když zánět akné způsobí, že tento pigment spadne do horních vrstev pokožky a zanechá hnědou skvrnu, která může trvat týdny nebo dokonce měsíce, aby se vyřešila sama,” vysvětluje doktorka Annie Chiu, zakladatelka a deska “Ověřená kosmetická a dermatologka Derm Institute v Redondo Beach, Kalifornie” Přípravky, které obsahují hydrochinon, kyselinu kojovou, vitamín C nebo alfa-hydroxykyseliny, mohou přispět ke snížení tohoto zabarvení. “Pro červenavý post-zánětlivý erytém , Můžete urychlit vyblednutí přípravky obsahujícími uklidňující přísady, jako je heřmánek, říká Chiu. Potřebujete rychlou opravu? “Můžete také vyzkoušet malou kapku přípravku Visine jako nápravu domácího kosmetického přípravku, neboť může provokovat krevní cévy, aby dočasně snížily zarudnutí před událostí,” navrhuje Chiu. Nejdůležitější ze všech, říká Chiu – opalovací krém. Expozice slunce může zhoršit vzhled jakékoli hyperpigmentace.

Jak zacházet s akné jizvy

Některé pimples vás mohou nechat s více než jen problém pigmentu. Cystické akné, návyk vychystávání a popping, a některé genetické faktory mohou zvýšit pravděpodobnost, že skončíte se skutečnou jizvou z vašich breakouts. Za prvé, je důležité určit typ jizvy akné, které máte. Existují čtyři hlavní typy akné jizvy: Ice pick (pitted), Boxed Scar (čtverec), Rolling (divot) a Hypertrophic (zvýšené jizvy nebo keloidy). “Pravá jizva po akné, která má za následek vdechování na kůži, jako jsou lebky nebo škrábance, jsou nejlépe ošetřeny ošetřením v kanceláři [jako jsou lasery nebo plniva] v kanceláři dermatologů jen kvůli hloubce tohoto typu jizev, “Říká Chiu. Existují však nějaké opravné prostředky, které by mohly pomoci mezitím. “Výskyt některých jizev se může zlepšit pravidelným používáním světla na domácí peeling, protože to odfarbí pokožku a celkovou strukturu pokožky vypadá hladší,” navrhuje Chiu. Další nově dostupnou volbou je dermaroller. “Dermarolling používá malé jehly pro stimulaci neokolagenézy nebo nové výroby kolagenu, které mohou zmírnit vzhled jizev,” vysvětluje Chiu. “Ujistěte se, že si zakoupíte dermaroller od autorizovaného prodejce a porozumíte tomu, jak si připravit kůži a správně vyčistit dermaroller.”

Jak vyrovnat nerovný textury

Dokonce i když nejste trpěli pravými jizvy, můžete být z nerozbitné struktury zanechán nerovnoměrnou strukturou. Dermatolog může nabídnout řadu mikrodermabraze a silnější chemické peelingy k vyhlazení pokožky, ale existuje mnoho možností doma také. Chiu doporučuje používat produkty obsahující kyselinu mléčnou, kyselinu glykolovou, kyselinu mandlovou nebo kyselinu salicylovou, které všechny podporují obrat horních vrstev pokožky, které mohou vyhlazovat nerovnoměrnou strukturu a změnu barvy, které zanechávají akné. Zvažte také přidání do produktu bez retinolu. “Retinoly podporují produkci kolagenu a zlepšují exfoliaci, aby pokožka měla hladší texturu,” říká Chiu. “Retinoidy jsou také skvělé, protože dělají dvojí povinnost snižovat aktivní akné léze také!” Říkáme, že akné-bojovat dvafer.

Tipy pro skrytí akné jizvy a pigmentace

Zatímco čekáte na následky akné, které by mohly zmizet, můžete pomoci skrýt hyperpigmentaci a jizvy s několika tipy od umělce make-upu Taylor Chang-Babaian, jehož kniha “Beauty Rewind” vychází v říjnu v brožování. “Častokrát se ženy pokoušejí skrývat hyperpigmentaci s použitím lehčího podkladu a myslí si, že světlejší barva způsobí, že se temná skvrna objeví lehčí,” vysvětluje Chang-Babaián. Špatný nápad – to jen vytváří bodavý šedý bod. Místo toho se zaměřte na svého korektora, navrhuje Chang-Babaián. Optovat na korektor jeden stín lehčí než tón pleti nebo korektor pro korekci barev (růžový na základě starší hnědé akné nebo žluté barvy pro novější růžové nebo červené akné). Stačí si před založením aplikovat korektor na korekci barev, aby se tak mohl smíchat s pokožkou a následně aplikovat korektor na tón pleti poté, co přestane migrovat. Chcete-li se vypořádat s ukrytými jizvy akné, ujistěte se, že pravidelně exfoliujete kyselinou glykolovou nebo salicylovou, říká Chang-Babaian. Pak zvolte sérum nebo hydratační látku s kyselinou hyaluronovou pro celkovou dávkování a silikonový základní nátěr, který pomáhá vyplňovat a vyhlazovat povrch pokožky. Dokončete svůj oblíbený základ a korektor. Konečně, opalovací krém je nutností, říká Chang-Babaian. “Exfoliace bez opalovacího krému vytváří ještě větší škody, protože jste vystavili novější a jemnější pleť slunečním paprskům,” vysvětluje Chang-Babaian. “Zkuste exfoliating pouze v noci a ujistěte se, že použijete širokospektré opalovací krém s SPF 30 nebo vyšším ráno.”

Jak zabránit zjizvení akné

Slyšeli jste, že nejlepší obrana je velkým přestupem? Eliminujte potřebu vypořádat se s jizvou akné tím, že ji přednostně zabráníte. Tam jsou tři hlavní příčiny zjizvení, podle americké akademie dermatologie: vychystávání a popping zits, cystické akné nebo uzliny, a genetika. Zde je to, co můžete udělat. “Léčba cévy co nejrychleji je nejúčinnějším způsobem, jak zabránit změně barvy z akné,” navrhuje Chiu. Také, jak jste slyšeli miliónkrát, ruce pryč! Vyhýbejte se poškození vadou. A opalovací krém je nutností … Každý. Singl. Den. Zde jsou další tipy Chiu pro vyloučení vašich breakouts: Používejte anti-akné léky na celé tváři, a to nejen jako ošetření na místě. Chcete předejít vzniku nových akné místo toho, abyste se honili na nové pimples. To povede ke snížení barvy a zjizvení. NIKDY nepokládejte pokožku ve snaze snížit výpadky, protože to může vést k podráždění, které způsobuje ještě větší zbarvení. Nestříkejte pokožku výrobky, které mají korálky nebo křoviny, protože i tato mírná trauma může zhoršit změnu barvy. Zvažte konzultace s dermatologem pro prominentnější zjizvení, protože existuje řada kancelářských procedur, jako jsou lasery a dokonce i kožní výplně, které mohou léčit hlubší jizvení.