Jak se zbavit průjmu u kojenců

Když má vaše dítě průjem, uděláte cokoliv, abyste se cítili lépe. Zdraví dětí uvádí, že většina kojenců bude najednou mít průjmy. Obvykle to není vážné a je něco, s čím se můžete léčit a zbavit se doma. Pokud je však vaše dítě mladší než 6 měsíců, má přetrvávající průjem nebo je to krve, měli byste kontaktovat pediatra svého dítěte k léčbě. Ujistěte se, že často umyjte ruce dítěte a přimět ty, kteří přicházejí do styku s ním, aby udělali totéž, což může snížit pravděpodobnost, že dítě uloví virus, který způsobí průjmy.

Držte dítě hydratované. Záchvaty hnisu mohou vést k dehydrataci, takže mu určitě nabídněte spoustu mateřského mléka, přípravku nebo Pedialyte. To by mělo zpomalit a nakonec zastavit průjem tím, že uklidní její rozrušenou břicho. Vyhněte se jejímu sódu, džusu nebo sportovním nápojům, protože vysoký obsah cukru může skutečně způsobit hnacku horší.

Dejte své dětské pokrmy, které vám pomohou zpevnit výkaly. Pokud vaše dítě může jíst pevné potraviny, můžete tyto potraviny i nadále nabízet, i když má průjem. Dobrá volba, kterou nabízíte, jsou masové banány, suché toasty, rýže a jablka. Nicméně, mnoho lékařů doporučuje pokračovat v normální stravě, aby bylo jisté, že vaše dítě dostává dostatečnou výživu, zatímco trpí průjem.

Krmte dětské jogurt. Ukázalo se, že prospěšné bakterie, které obsahuje jogurt, snižují trvání a závažnost průjmu. Jogurt má dobrou konzistenci pro děti, které právě začínají jíst pevné potraviny a většina dětí má chuť.

Vyvarujte se podávání anti-průjmových léků vašemu dítěti. Tyto výrobky nejsou určeny pro kojence a mohou ji zkazit. Poraďte se se svým pediatrem, který může předepsat nějakou formu léku, aby zastavil průjem. Pokud tomu tak je, ujistěte se, že budete postupovat velmi opatrně, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Vezměte své dítě do lékaře nebo pohotovosti, pokud horečka 102 stupňů Fahrenheita doprovází průjem. Mohlo by to znamenat infekci nebo jinou nemoc. Jiné příznaky spojené s průjemem, které vyžadují lékařskou intervenci, zahrnují známky dehydratace po dobu delší než šest hodin nebo pokud zvrací nebo má těžkou bolest břicha. Příznaky dehydratace u kojenců zahrnují suchou plenou po dobu delší než šest hodin a plakat bez vzniku slz.