Jak si vybrat boxerské boty

Zatímco boxerské rukavice jsou nejdůležitějším kusem boxerského vybavení, boty, které si vyberete, budou mít vliv na vaši rychlost a obratnost v ringu. Boxerské boty jsou nutností, pokud plánujete boxovat pravidelně, protože jsou více podporující než běžné běžecké boty. Vezměte si svůj styl boxu do úvahy, když vybíráte pár bot, které je pro vás to pravé.

Navštivte prodejnu sportovních potřeb, která speciálně nabízí boty na box. Zápasové boty se někdy mýlí s boxerskými botami, ale mají trochu více trakce na podrážce. Ačkoli to nemusí být rozdíl pro amatéra, pokud jste zkušený nebo pro boxer, budete potřebovat boxerské boty.

Podívejte se na boxerské boty s vysokou špičkou i špičkou. Dolní top box boty vypadají spíše jako high-top tenisky. Neposkytují tolik opěrky kotníků jako boty s vysokou špičkou, ale mohou rychlejší pohyb nohou a kotníku. Pokud jste rychlý boxer, zvolte boty s nízkou špičkou. Pokud vaše rychlé manévrování je vaše tvrzení o slávě v kruhu, budete chtít vysoké top boty, které podporují vaše kotníky a hole, jak jste otočit a přesunout nohy.

Podívejte se na nejlehčí botu. Boxerské boty by měly být v ringu nápověda, nikoli překážka. Většina boxerských bot je vyrobena z prodyšného semišu a kůže, s gumovou podrážkou, která vám umožní dobrou přilnavost k rohoži při pohybu kolem kroužku. Vzhledem k tomu, že budete většinu času na kouli nohou, ujistěte se, že paty jsou lehké.

Vyzkoušejte boxerské boty, nikdy nekupujte pár, aniž byste je nejprve položili na nohy. Vyberte velikost, která je srovnatelná s běžnou velikostí boty, pamatujte si, že boxerské boty jsou užší a hodí se těsněji než pouliční boty. Zatímco boty máte, zvedněte se na prsty a několikrát odskočte. Zkontrolujte vše, co by se mohlo stát obtěžující, jako odbočující značky nebo nepohodlné oblouky. Dokonce i mírné obtěžování se může stát velkým problémem v ringu.