Jak si zvyknout na kontaktní čočky propustné pro plyn

Možná jste neslyšeli o plynových propustných čočkách, ale jsou to poslední technologie než měkké kontaktní čočky, píše All About Vision. Představené v sedmdesátých letech, plynové propustné čočky nabízejí výhodu, že dovolí více kyslíku dostat se k vašemu oku než měkké čočky. To je užitečné při prevenci podráždění a možných infekcí oka. Plynové propustné čočky také poskytují ostřejší vidění a mohou být užitečné, pokud máte astigmatismus, říká All About Vision. Může se však nejdříve domnívat, že jsou nepříjemní.

Používejte čočky pro zvýšení množství času každý den. Vše o kontaktních čočkách doporučuje počáteční dobu opotřebení tří hodin denně, což zvyšuje čas jejich nošení o jednu hodinu každý den v prvním týdnu. Nejprve si všimnete nějakého nepohodlí, ale pokračujte v přidávání času opotřebení, dokud nebudete nosit čočky po většinu dne. Pro usnadnění sucha společnost Cornea & Contact Lens společnosti New Zealand Inc. doporučuje používat mazací kapky.

Používejte své čočky každý den na začátku. MayoClinic.com hlásí, že pokud přestanete nosit čočky úplně na začátku, budete muset znovu projít celým nastavovacím procesem. Toto není v případě měkkých kontaktů, které nevyžadují dodatečnou úpravu po přestávce. Dejte si čas na úpravu.

Přejděte na plánované následné návštěvy u svého lékaře. Noste čočky k schůzce, aby váš lékař dokázal zjistit, jak se vaše oči přizpůsobují čočkám. CCLS navrhuje, že je budete nosit tři hodiny před konáním schůzky a přinést si brýle s sebou.