Jak smést šedé vlasy

Možná jste nakloněni obviňovat stres nebo nedostatek cvičení a odpočinku pro vaše stále bezbarvé vlasy, ale podle studie z roku 2005 “The Journal of Investigative Dermatology”, genetika je hnací silou za zesílení vlasů. Z šedé, můžete zvážit, že je oškubáním, což odstraňuje vlasy u kořene. Jediné úlovky: může to mít za následek vrozené chlupy, a pokud doufáte v obnovení barvy, mohou vlasy pomalu růst zpátky nebo vůbec ne.

Vyhledejte správné pinzety. Existuje mnoho typů, od přímého až po jemný. Hledání správných pinzet bude záviset na tom, co si myslíte, že bude pro vás nejsnadnější. Při nákupu pinzety se ujistěte, že na špičkách nejsou žádné mezery a dokonale se vyrovnají. Tím zajistíte, že se poprvé pevně uchopí vlasy, což zabrání opakovaným pokusům, které by mohly způsobit špatné vlasy nebo podráždění pokožky kvůli opakovanému tahání.

Najděte své šedé vlasy. Vypusťte vždy jen jeden vlas, abyste zaručili, že nejste přes palubu a že opustíte plešatý bod. Když vyškubnete dva nebo více, nebudete mít na všechno pevné uchopení. To může způsobit zlomení a zhoršení vlasů. Upřesněte přesné vlasy, které chcete nejprve vytáhnout.

Sledovat vlasy kořenu. Pátrání vlasů do kořene vám dává lepší šanci dostat celý kořen ven, což zanechává hladký, čistý vzhled a snižuje vaše šance na získání vrozených vlasů. Když odeberete kořen, trvá to dlouho, než se vlasový folikul opraví a začne znovu růst.

Vytáhněte kůži zpátky kolem vlasů. Pomocí ruky, která se netýká pinzety, umístěte index a střední prsty o jeden palec nebo dva od kořene odstraněných vlasů. Jemně potiahněte a vytvářejte pokožku kolem kořene. Tažení kůže těsně zabraňuje jejímu zvednutí, když vytrháváte vlasy, což pomáhá odstranit celý kořen.

Do vlasů nasaďte pinzety. S pinzety ve volné ruce, co nejblíže kořene, umístit špičky kolem cílených vlasů. Ujistěte se, že vlasy jsou co nejblíže středu mezi špičkami pinzety. To zabrání tomu, aby vlasy vyklouzly z jedné nebo druhé strany pinzety.

Stlačte a zatáhněte. Stiskněte pinzety kolem vlasů, abyste získali pevné uchopení. Vyndejte vlasy. Při tahání vlasů se ujistěte, že vytahujete rovně. Pokud zatáhnete jedním směrem nebo druhým, můžete způsobit, že se vlasy zlomí předtím, než je kořen vypuštěn, což způsobí zarostlé vlasy nebo vlasy, které jsou příliš krátké, aby se stočily, dokud se nezvětší.