Jak udržet šlehačkou polevou od deflování

Broušená krémová směs je sladká, načechraná polévka, kterou lze použít pro cokoli od slavnostních snídaní až po večeři po deště. Zatímco většina komerčně připravených šlehaných výrobků je plná stabilizátorů a chemikálií, které udržují šlehanou toppingovou firmu a načechranou, domácí šlehačka se může rychle vyplavovat. Křehká směs vzduchových bublin, tuků a bílkovin, čerstvá šlehačka je náchylná k pádu nebo plačení – když se voda oddělí od krému. Přidání domácího želatinového stabilizátoru během procesu šlehání však může zabránit předčasnému vyfouknutí šlehačky.

Přidejte 2 polévkové lžíce. Studené vody do mělké hrnce. Posypte 1 1/4 lžičky. Neošetřené želatiny na povrch vody a namočte 60 minut. Želatina poskytuje bez chuti, neviditelnou strukturu vaší domácí šlehačky.

Přeneste hrnce na sporáku na středně nízké teplotě. Vodu nepřetržitě míchat, dokud se želatina úplně nerozpustí. Vypněte sporák a vyjměte panvu z hořáku.

Skočte 2 šálky šlehačky a 1 polévkovou lžičku. Vanilkového extraktu v mísící misce.

Porazte vanilku a smetanu spolu s elektrickým mixérem na středně vysokém stupni po dobu 60 sekund. Přidejte do krému želatinovou směs a 1/2 šálku cukrářského cukru. Pokračujte v bití po dobu dalších 2 až 3 minut, dokud se nezformují tuhé špičky.

Šlehačku umístěte do chladničky ihned. Uchovávejte jej po dobu delší než 24 hodin.