Jak umýt farmy vejce

Ať už máte velkou farmu nebo kuřecí kopeček v zahradě, využíváte čerstvých, chutných vajec, které jsou obvykle podstatně levnější než vejce ze supermarketu. Domácí vejce jsou často zdravější než vajec supermarketů, protože jste schopni ovládat péči o kuřata a stravu. Zatímco péče o vaše nosnice je důležitá, péče o vajíčka je stejně důležitá, stejně jako i vajíčka, která se zdají být čistá a nepřerušená, mohou přenášet škodlivé bakterie.

Shromažďujte vejce dvakrát denně, nejlépe ráno. V extrémně horkém počasí sbírejte vejce konečným časem v pozdním odpoledni nebo večer. Časté shromažďování zabraňuje rozbití způsobenému, když je ve stejném hnízdě příliš mnoho vajec.

Pískové vejce s velmi jemným brusným papírem, pokud se vajíčka zdají čistá nebo mají jen několik malých nečistot. Jakmile se vajíčka písknou, nesmí se vypláchnout, protože broušení odstraňuje ochrannou vnější vrstvu pláště.

Vyčistěte vejce se speciálním vařícím pracím prostředkem, pokud jsou vajíčka příliš znečištěná pro čištění jemného brusného papíru. Vejce můžete také jemně čistit mycí prostředek na barvivo a bez vůně. Pokud je to nutné, použijte měkký kartáč.

Použijte velmi teplou vodu, která je nejméně 90 stupňů F a minimálně o 20 stupňů teplejší než vejce. V opačném případě může teplotní rozdíl způsobit vakuum ve vajíčku. Na druhé straně vakuum dovoluje plášti vajec absorbovat škodlivé bakterie, které mohou být přenášeny do vajíčka. Nikdy neumožňujte vejce namočit ve vodě.

Pokud chcete zajistit, aby vajíčka byly dezinfikovány, zbarvujte je vajíčka. Pro bělení vajíček je namočte do zředěného roztoku 1 polévkové lžíce. Domácí bělidlo smíchané v 1 galonu vody.

Vejce umístěte do cedníku, poté důkladně opláchněte pod tekoucí vodou, která je trochu teplejší než voda na mytí. Vejce okamžitě vysušte pomocí čistého, měkkého utěrky nebo papírového utěrky. Chraňte vajíčka, jakmile jsou vajíčka suché. Nikdy nevkládejte vlhké vejce do vaječné krabice.