Jak uvařit řepky a mrkev

Zatímco mrkev a rýže jsou dobré při vaření individuálně, vaření této kořenové zeleniny dohromady kombinuje to nejlepší z obou. Mrkev a řepice jsou bohaté na vitamíny A a C, draslík a vlákninu. Navíc mrkev poskytuje vysoký obsah beta-karotenu. Mash mrkev a řepky, a sloužit jim jako alternativa ke kaše brambor. Pokud vynecháte chuť brambor, přidejte do směsi směs brambor nebo směs v jiné kořenové zelenině, jako jsou řepky nebo rutabagy.

Opláchněte mrkev a rýže důkladně a poté je protřete zeleným kartáčem.

Upravte vrcholy mrkve a okurek. Pokud má spodní část lodyž dlouhý kořen, odřízněte ho. Zeleninu odlupujte pouze v případě, že jsou mrkev a řepové listy velké. Praní je vhodné pro malé, něžné mrkve a řepné řízky

Umístěte mrkev a řepky na řezací desku, pak nakrájejte oběma šéfkuchařským nožem. Velikost nakrájené zeleniny by měla být podobná, aby obě zelenina dokončila vaření současně.

Položte nakrájené plátky a mrkev do velkého kastrolu a zakryjte je vodou. Kryjte hrnec a přiveďte vodu do varu, poté zahřejte na vaření. Vařte zeleninu 10 až 20 minut, nebo dokud nejsou citliví.

Řepky a mrkve nalijte do cedníku a nechte je sednout, dokud většina vody nevyčerpá. Umístěte vyčerpanou zeleninu do velké misky.

Přidejte máslo nebo margarín a sůl a papriku podle chuti. Smíchejte směs s bramborákem nebo mixérem.

Přemístíme sýr a mrkev do servírovací misky. Ozdobte misku čerstvou, mletou petrželkou a pak horkou.