Jak vařit popcorn bez oleje

Ať už se kroužíte před televizí, abyste sledovali svou oblíbenou show nebo se připravovali na filmovou noc, popcorn může být vaším snackem. Mikrovlnné popcorn volby jsou vhodné, ale kontroverzní kvůli množství tuku, které obsahují. Přesto, unce obyčejných, nezpracovaných jader popcorn obsahuje pouze 1 g tuku. Pokud jste na stravě, každý gram tuku se počítá, takže je důležité sledovat příjem. Můžete si zakoupit přírodní jádra popcorn a pop a sami je bez oleje.

Předhřejte hořák na středním vysokém stupni.

Nalijte 1/3 šálku popcornových jader do středně velké nádoby. Toto množství jader produkuje 2 kvarty popcorn při vyskočení. Pokud budete potřebovat více než to, připravte popcorn v dávkách. Popcorn potřebuje prostor pro pop, zdvojnásobení nebo trojnásobek receptury a pokus o vaření v jednom okamžiku se ukáže jako neúspěšná.

Umístěte hrnci na varnou desku a zakryjte víkem.

Uchopte každou rukojeť nádoby, pokud jsou tepelně odolné a během vaření se neohřívají. Pokud hrnce nemá rukojeti nebo nejsou rukojeti odolné proti teplu, použijte čisté ručníky nebo rukavice na ruce, abyste drželi středové hrany nádoby na každé straně. Dávejte pozor, abyste se nedotkli hořáku na pečení.

Několikrát několikrát protřepejte nádobu několikrát a dozadu, abyste jádra přesunuli. To jim zabraňuje vlepit se na dno pánve. Během několika vteřin by měla popkorn začít pop.

Poslouchejte, jak se objeví a potřást pot 3krát každých 10 sekund. Když uslyšíte popkorn popping začne zpomalovat, odstraňte hrnce z ohně, ale držte víko.

Pokud již neslyšíte popcorn popping, odstraňte víko. To může trvat 15 až 30 sekund.

Nalijte vyskočenou popcorn do misky a lehce posypeme solí. Pro přidanou chuť posypeme kořením, jako je parmezán, chilský prášek, paprika, kmín nebo kari.

Poklepejte popkornem lehce do misky, abyste rozdělili koření a sloužili.