Jak vařit řepu v mikrovlnné troubě

S jejich sladká, zemitá chuť, řepa dělat vynikající doplněk k salátům, sauteed zelené listy nebo zrna jako hnědá rýže a quinoa. Zatímco mohou trvat hodinu, než si pečeme v troubě, trvá to jen asi 10 minut, než se připraví řepa v mikrovlnné troubě. Řepa je plná živin, jako je folát, mangan, draslík a vláknina, takže zvážit přidat je k vašemu pravidelnému střídání zeleniny.

Přestože tmavě červená řepa je nejčastější, odrůdy pomeranče, žluté, bílé a červené pruhované jsou dostupné na trzích zemědělců a obchodech s potravinami. Zatímco můžete najít cukrové řepy celoročně, jsou nejlepší od června do října. Vyberte řepu, která je pevná a těžká s hladkou pokožkou bez vady. Pokud najdete červenou řepu, která je stále přiložena k listovým zeleninám, vaříme listy, jak byste kadeřili, zelenou zeleninu nebo švýcarskou chard. Surová řepa zůstane čerstvá ve vaší chladničce po dobu až dvou týdnů, zatímco vařená řepa bude v pořádku až sedm dní.

Nejlepší je ořezat stopky řepy a listy před mikrovlnami, ale nezapomeňte nechat nejméně 1 palec stonku neporušený. Udržování kořenů a malého množství stonku zabraňuje tomu, aby řepa unikala vlhkostí, barvou a živinami. Před vařením důkladně umyjte řepu pod studenou tekoucí vodou. Použijte zeleninovou štětku, abyste uvolnili veškeré nečistoty nebo nečistoty, které mohou být přilepeny na řepu.

Repliku umístěte v jediné vrstvě v mikrovlnné troubě. Přidejte do misky malé množství vody – stačí 2 až 4 polévkové lžíce. Obal a mikrovlnnou troubu zakryjte na vysokém řepu, dokud nejsou snadno propíchány vidličkou. V závislosti na velikosti řepy a výkonu vaší mikrovlnné trouby by měla být řepa připravena za 10 až 15 minut. Vždy používejte repliky podobné velikosti, abyste zajistili rovnoměrné vaření.

Pokud je řepa plně varena, kůže by měla snadno vyklouznout. Nechte cukrovku vychladnout nejméně pět minut, než se pokusíte ošlechnout. Odlupování může být špinavé, takže noste zástěru, abyste zabránili barvení šatů. Před pokusem o loupání řepy nakrájíme kořeny a stonky. Držte cukrovou řepu papírovým ručníkem nebo gumovými rukavicemi, pak rozetřete řepu, aby se odlepila pokožka. Pokud se kůže nedostane snadno, řepa by pravděpodobně použila ještě několik minut v mikrovlnné troubě.

O řepě

Příprava řepy

Mikrovlnné instrukce

Krájení a peeling