Jak vařit šťávu v troubě

Zatímco ovčí maso je přirozeně chutné, špatné vaření může zanechat jeho tvrdé a těžké žvýkání. Kvůli tomu je potřeba vaření v troubě kombinovat vlhkost a čas ve způsobu vaření nazývaném braising. Vlhkost může přicházet v podobě marinády, která napomáhá při lichotitování nápojů před vařením v troubě nebo může být kapalina, kterou přidáte do pekáče. Čas se pohybuje v rozmezí asi 1 1/2 hodiny, když se nařídíte na tři nebo více hodin, když přidáte přímo do pekáče.

Odstraňte přebytečný tuk ostrým kuchyňským nožem a poté hnědé šťávy na všech stranách, abyste uvolnili molekuly chuti na povrchu masa. Hnědé šťávy můžete opečkovat v 1 až 2 lžičkách olivového oleje v pánvi na sporáku po dobu pěti až sedmi minut nebo v pečení v horké 450 stupňové fahrenheitové peci po dobu 30 až 40 minut před snížením teploty pece A přidáním varné kapaliny.

Přidejte dostatek vařené kapaliny k částečnému ponoření oxtailů. Jako odhad potřebujete asi 1 až 1 1/2 šálku kapaliny pro každou libru oxtailů. Kapalinou, kterou používáte, může být voda, málo sodíkové kuře nebo hovězí vývar, víno na vaření, balsamikový ocet nebo jakákoli kombinace, která vyhovuje vaší chuti.

Zakryjte pekáč. Přestože můžete pokrýt pekáč s hliníkovou fólií, pekáč s pečlivým krytem bude lépe udržovat teplo a vlhkost uvnitř pánve.

Předehřejte troubu na 325 stupňů Fahrenheita, pokud nejprve marinujete maso a 350 stupňů Fahrenheita. Důvod, proč se rozdíl týká delšího času vaření, pokud nejste nejprve marinovat.

Po prvé marinování masa a po dobu dvou hodin, pokud ne. Otestujte maso, abyste odhadli zbývající dobu vaření pomocí teploměru pro okamžité čtení masa. Teplota masa by měla být nejméně 150 stupňů Fahrenheita před vyjmutím pekáče z trouby.