Jak vařit vepřovou hrušku v troubě

Zatímco tradiční hovězí hrudník ovládá lahůdku, vepřová hruď – málo známa – slouží jako pikantní, něžná a cenově dostupná alternativa. Stejně jako hovězí hrudník, tento řez pochází z dolní poloviny ramene a má podobnou konzistenci a strukturu, až k mramoru podpisu. Mnoho kuchařů kouří vepřové hrudi, ale může být dušené a pečené jako pecné bratry.

Vykostěte vykostěné vepřové hrudi s kořením podle vašeho výběru. Slepte se solí a pepřem nebo přidávejte další pikantní koření, jako je šalvěj a tymián. Pro trochu více kopu se obraťte na česnek, chilli nebo papriku.

Ploché maso položte na čistou řezací desku a poté přemístěte maso do hrubého tvaru válce. Přiložte hrudník se smyčkami z kuchyňského povrazu, přičemž každá smyčka je vzdálena asi 1,5 palce od sebe. Použijte kuchyňské nůžky pro řezání motouzu.

Předehřejte troubu na 325 stupňů Fahrenheita.

Ohříváme pár lžící olivového oleje nebo sádla v holandské troubě na varnou desku. Vyberte olivový olej pro lehčí chuť nebo sádlo pro bohatší, těžší chuť.

Umístěte vázanou hrušku do holandské trouby asi 10 minut a otočte ji asi za dvě minuty, aby se jí hnědli rovnoměrně. Na půlnoci zhnednutí přidejte do holandské trouby dodatečné sladší koření nebo boky, například nakrájený česnek nebo římské rajčata.

Maso z holandské pece pečlivě vyjměte a položte na desku. Nalijte olej nebo sádlo ven, dokud se na dolní straně nádoby nevyskytuje jen lžíce. Přidejte několik šálků tekoucí tekutiny – mléko, víno, pivo a dokonce i cola – a voňavé koření, jako jsou celé bobkové listy, hřebíček nebo citronová kůra. Deglaze nádobu vařením směsi, dokud se sníží asi o polovinu.

Vraťte hrudník do holandské trouby a umístěte ji do předehřáté trouby. Zakryjte ho a vařte asi hodinu, pro 3 až 4-libra hruď. Doby vaření se liší podle velikosti řezu.

Odstraňte kryt a vaření masa v troubě asi 30 minut, nebo dokud nebude maso bílé a jemné a pokožka bude mít ostrý textur a zlatavě hnědý odstín. Zkontrolujte vnitřní teplotu masa pomocí teploměru na maso – mělo by se číst mezi 160 a 170 stupni Fahrenheita, aby bylo připraveno k obsluze.