Jak vědět, jestli je novorozenec nemocný

Imunitní systém vašeho novorozeného dítěte je dosud nezralý, když ji přivedete z nemocnice. Pokud nezabráníte všem, kteří by jí mohli být nemocní, bude vystavena onemocněním a vyvine nachlazení nebo gastrointestinální onemocnění. Pokud jste první rodič, můžete se obávat, že každý neobvyklý příznak vašeho malého člověka bude jistým znamením závažného stavu. Oboznámte se s příznaky, že váš novorozenec může být nemocný, aby pomohl určit, kdy je volání k lékaři v pořádku.

Důvěřuj svůj rodičovský instinkt. Příznaky, které váš novorozenec zobrazuje, by měly být dostatečně jasné, aby vám říkaly, že něco není správné u dítěte – může být více rozrušený než obvykle nebo může mít problémy se spaním. Zavolejte kanceláři pediatra.

Vezměte teplotu dítěte. Pokud se rozvinula, může se vyvinout mírná horečka. Pokud se vaše rektální teplota novorozence sníží o 100,4 stupňů Fahrenheita nebo vyšší, ihned zavolejte svého lékaře, protože to může znamenat závažné onemocnění, podle FamilyDoctor.org.

Monitorujte střevní pohyby dítěte. Pokud se stanou častějšími nebo vodnatějšími, může se vyvinout gastrointestinální onemocnění. Pokud zaznamenáte výtok z stolice nebo průjem, může mít vaše dítě také žaludeční křeče. Poraďte se s lékařem.

Zavolejte svého lékaře, pokud dítě zvrací – je to jiné, než je obvyklé “plivnutí”, což je menší množství mateřského mléka nebo mateřského mléka, které přichází z břicha. Pokud během onemocnění častěji zvrací, je ohrožena dehydratací. Může také nasávat nebo vdechovat její zvracení a dusit.

Podívejte se na jemné místo vašeho dítěte v horní části hlavy, abyste zjistili, jestli je zapuštěný, a poznamenejte si, zda neumírá tolik, jako obvykle. Jedná se o příznaky dehydratace, která vyžaduje lékařskou péči. Jiné známky nemoci a dehydratace zahrnují nedostatek slz, když pláče, letargie, bledá kůže, suchá, lepkavá ústa a silně vonící moč.

Podívejte se na nosní sekreci, které se změní na tlustou, nažloutlá nebo nazelenalou barvu za den nebo dva. Dítě může mít vyvinuté infekci za studena nebo dýchacích cest nebo může být alergická na její vzorec, pokud ji podáváte.

Poslouchejte, aby váš novorozenec vykašlal kašle, dýchavičem nebo křupavým zvukem. Protože jeho dýchací trakt je podrážděný, může začít kašlat. Zvuk z dýchání – vysoký hvízdavý pískot, který slyšíte, když se snaží vydechnout – vyvíjí se, když jeho dýchací cesty jsou zúžené příliš velkým hlenem. Dusit je další stopu nemoci. Dýchání krupice zní velmi hlučně. Když kašle, to zní jako kůra pečeti. Pokud zjistíte tento konkrétní příznak, okamžitě vyhledejte lékaře.

Poznamenejte si pokožku dítěte. Pokud vyvine neobvyklou vyrážku, může vyvíjet bakteriální nebo virovou infekci. Mohla také projevit alergickou reakci na její vzorec nebo jinou látku v jejím bezprostředním okolí.

Podívejte se na změny v kůži a barvě očí vašeho dítěte. Pokud jeho bílé oči změní na žlutou nebo růžovou, je to známka nemoci. Jeho kůže se může propláchnout, zvláště pokud má horečku. Pokud se zbledne, je to další známka nemoci.