Jak vybrat správnou velikost vnitřní trubice pro kolo

Ať už jezdíte na kole za účelem sportu nebo cvičení, nemůžete jít dál, pokud každá pneumatika neobsahuje integrální součást – vnitřní trubku. Jedná se o samostatnou trubku uvnitř každé pneumatiky, která se nafukuje vzduchem. Šířka a průměr vašeho kola určí velikost vnitřní trubky, kterou potřebujete. Když vaše vnitřní trubka vyžaduje výměnu, je snadné zjistit, jakou velikost se dostanete.

Umístěte kolo do polohy, kde se kolo může volně pohybovat. Zkontrolujte stranu pneumatiky, která potřebuje náhradní vnitřní trubku. Velikost pneumatiky je vytištěna na boční stěně pneumatiky. Například 26 x 1,87 znamená, že kolo má průměr 26 palců a šířku 1,87 palce. Pokud jsou pneumatiky znečištěné nebo opotřebované, může být obtížné najít tisk.

Použijte měřicí pásku k určení průměru a šířky kola, pokud nemůžete najít rozměry pneumatiky.

Navštivte místní obchod s motocykly a najděte vnitřní trubku, která je ve stejném rozměru jako pneumatika. Vnitřní trubka nemusí být přesná. Vnitřní trubky se obvykle nacházejí v rozmezí, což znamená, že vnitřní trubka může být vhodná pro různé velikosti pneumatik. Zeptejte se prodejce, který vám pomůže najít správnou velikost.