Jak vypočítat pracovní pulz

Práce při vhodné intenzitě během cvičení vám pomůže spálit kalorie a zlepšit kardio-respirační fitness. American Heart Association doporučuje zůstat v rozmezí 50 až 85 procent maximální srdeční frekvence, abyste získali co největší výhody z cvičení. Porozumění tomu, kam padnete v tomto rozsahu během cvičení, vám pomůže urychlit trénink a ne příliš brzy. K dispozici je vícenásobná vzorce, která vám pomohou určit pracovní zónu pro vaši srdeční frekvenci.

Použijte věkově upravené vzorce, pokud máte omezené informace o vaší fyzické kondici a klidové srdeční frekvenci. Odpočítněte svůj věk v letech od 220, abyste zjistili maximální tepovou frekvenci. Pokud máte například 40 let, maximální tepovou frekvencí je 180 úderů za minutu. Vynásobte čísly 5 až 8, abyste našli pracovní zónu. U čtyřicetiletého by to byla srdeční frekvence 90 až 153 úderů za minutu.

Určete zóny srdečních frekvencí pomocí vzorce Karvonen, pokud jste v minulosti našli vaši klidovou srdeční frekvenci. Po přirozeném ranním probuzení se před započetím spánku vezme plný minutový puls na zápěstí nebo krku, doporučuje lékařské centrum University of Rochester. Proveďte to tři dny po sobě a průměrně počkejte, abyste dosáhli přesné klidové tepové frekvence. Najděte maximální tepovou frekvenci tím, že odečtete svůj věk od 220. Z tohoto čísla odečtete klidovou srdeční frekvenci. Vynásobte výsledek od 5 do 85 – procento pracovního rozsahu maximální tepové frekvence. Přidejte zpět svou klidovou srdeční frekvenci do těchto čísel, abyste našli pracovní zónu. Například 40letý pacient se sníženou tepovou frekvencí 60 by trvat 220 minus 40, aby dosáhl 180. Od 180, odečíst odpočívá srdce Rychlost 60 pro celkem 120. Vynásobte 120 podle 5 a 85 pro nalezení 60 až 102. Přidejte zpátky do klidové tepové frekvence 60, abyste dosáhli pracovního rozsahu 50 až 85 procent 120 až 162 úderů za minutu.

Vypočítejte si srdeční frekvenci během cvičení, abyste se ujistili, že zůstáváte v udržitelné pracovní zóně. Zastavte cvičení na okamžik. Vezměte svůj puls na zápěstí nebo krk – karotidová arterie – na 10 sekund. Vynásobte číslo, které dostanete za šest, abyste zjistili, kolikrát za minutu.