Jak vytvořit sebevědomí u dospělých

Ať už to byla chronická záležitost nebo kvůli zastrašující nebo náročné situaci, mnoho dospělých zažilo nedostatek sebedůvěry. Je důležité si uvědomit, že nedostatek důvěry nemusí být trvalý, přestože může vynaložit malé úsilí na obnovení. Bohužel mnozí z nás tráví náš život se zaměřením na potřeby druhých, spíše než na sebe. Chcete-li obnovit důvěru, musíte mít nějaký čas pro sebe, zůstat pozitivní a okamžitě jednat.

Začněte rutinní cvičení. Začátek cvičení rutiny vám pomůže cítit se lépe fyzicky, což může zase také zvýšit vaše sebepozorování a sebevědomí, říká výzkumník cvičení Adrian Taylor, Ph.D., v článku Catherine Gunthrie z roku 2010 s názvem “8 Ways Cvičení dělá Vy nádherné “, které najdete na webové stránce ExperienceLife.com. Běh, zvedání závaží nebo navštěvování fitness kurzů v místní posilovně jsou dobré možnosti. Cokoli děláte, zaměřte se na to, co děláte.

Mysli pozitivně. Zaměřte se na nahrazení negativních myšlenek pozitivními. Podle přispěvajícího spisovatele Leo Babauta, napsaného pro Zenhabits.net, je užitečné si uvědomit negativní myšlení a diskuse, včetně všech míst nebo situací, které tyto myšlenky vyvolávají. Poté, co mapujete váš zvyk negativního myšlení, připravte se, abyste tyto myšlenky změnili v pozitivní myšlenky a akce. To vám pomůže získat důvěru, je to také technika, která může být použita k dosažení jakéhokoli cíle, jako je běh maratonu nebo ztráta hmotnosti.

Nastavte malé, dosažitelné cíle. Stanovení cílů příliš vysoko, příliš rychle může rychle vést k selhání a snížit sebevědomí. Místo toho rozlomte svůj cíl dolů na menší části a zaměřte se na každý zvlášť. Bez ohledu na to, jak malý je cíl, dokončíte ho tím, že zvýšíte své sebevědomí a budete lépe připraveni řešit větší cíle.

Pracují dobrovolně. To se může zdát nepodstatné, ale jednoduchý čin pomoci druhým může zvýšit vaše sebevědomí. Jiní vám budou vděční za to, že jste štědře darovali svůj čas a dovednosti, což vedlo lidi, aby vás viděli v pozitivnějším světle. To může posílit váš sebevyjádření a jakékoliv negativní myšlenky, které jste o sobě měli, se pomalu zlepšují.