Jak zabránit propíchnutí pokožky při ztrátě hmotnosti

Rozhodli jste se, že jste připraveni ztratit nadváhu a začali provádět změny ve vaší stravě a cvičení. Ale když ztrácíte, můžete si všimnout, že se vaše kůže neodráží. Jako elastický orgán se pokožka táhne a sevře se do tvaru vašeho těla. Zatímco existují kroky, které můžete podniknout, abyste minimalizovali záchvaty vaší pokožky, když klesnete ty kilo – včetně pomalé hubnutí, jíst správné potraviny a cvičení – hodně záleží na vašem věku a na tom, kolik váhy musíte ztratit.

Jdi pomalu

Je lepší zhubnout pomaleji než rychle, obzvláště pravdivé, pokud se snažíte zabránit zahanbení pokožky. Když ztratíte váhu příliš rychle, můžete skončit ztrátou více svalů než tuku. Svaly působí jako podpůrná tkáň, která pomáhá udržovat pokožku na těle. Abyste mohli pomoci přijít o více tuků než svalů, udržujte hubnutí rychlostí 1 až 2 libry týdně. Jedna libra tuku obsahuje asi 3 500 kalorií a ve většině případů snižuje vaše aktuální kalorické potřeby o 500 až 1 000 kalorií denně vám pomůže při této ztrátě. Například 45letý muž ve věku 6 stop, který váží 250 liber potřebuje 3 000 kalorií, aby udržel svou váhu, a ztrácí zdravou sazbu snížením příjmu na 2 000 až 2 500 kalorií denně.

Dieta Právo na Zastavit Sagging kůže

Elasticita kůže hraje důležitou roli při určování toho, jak se vám kůže dostane, když strávíte váhu. Přestože věk hraje důležitou roli při určování toho, jak dobře se pokožka vrátila zpět po protahování, zdravá výživa udržuje elastin a kolagen – vlákna bílkovin, které podporují strukturu pokožky – silné. Obecně řečeno, dobrá kůže vyžaduje, abyste dodržovali dietu, která je naplněná potravinami bohatými na živiny a která mají nízký obsah tuku a cukru. Konkrétně je třeba se ujistit, že máte ve stravě dostatek vitamínu C z potravin, jako je červená a zelená Papriky, špenát, brokolice, růžičková kapusta, jahody, pomeranče a kiwi. Vitamin C je nezbytný pro produkci kolagenu a zlepšuje vzhled Vaší pokožky. Také potraviny bohaté na kyselinu linolovou, typ tuku nacházejícího se ve slepičích kuřátech, oříšcích, semenech a rostlinných olejích, pomáhají podpořit lepší pevnost a strukturu kůže. Nejdůležitější je omezit příjem cukru. Příliš mnoho cukru může poškodit pokožku, čímž zvyšuje riziko potíží. Snižte příjem sody, pečiva a dalších sladkých jídel.

Získání dostatečné vody

Adekvátní hydratační účinek pokožku snižuje také pokožku, aby se minimalizovalo prohnutí. Množství vody, které potřebujete, závisí na vašich současných zdravotních potřebách, rutině cvičení, stravě a klimatu, ve kterém žijete. Jeden dospělý by měl začít s 1 litrem za každých 50 liber nebo 5 litrů pro osobu s hmotností 250 liber a podle potřeby upravit. Váš lékař vám může pomoci zjistit, kolik vody byste měli denně vypít. Kromě toho, že pomáhá hydratovat pokožku, je pitná voda vhodná pro úbytek hmotnosti. Voda před jídlem vám udrží pocit plnosti, takže budete jíst méně. Zabraňuje také zadržování tekutin, takže při vážení získáte přesnější čtení.

Utáhněte kůži nahoru s cvičením

Pravidelné cvičení, včetně kardio a silového tréninku, mohou omezit ztrátu svalové hmoty při ztrátě hmotnosti, což může zlepšit vzhled a tón vaší pokožky. Rychlá chůze, jogging, plavání, cyklistika a aerobik počítá jako kardiovaskulární cvičení. Když se snažíte zhubnout, zaměřte se na 60 minut, pět dní v týdnu. Síla-trénink, který zahrnuje zvedání váhy, pomocí odporových kapel a jógy, staví svaly. Vypracujte všechny své hlavní svaly – ruce, záda, nohy, zadek, ramena – dvakrát týdně. Pro dosažení nejlepších výsledků a lepšího pokožku svaly pracujte až do okamžiku selhání. Používejte například váhy, které jsou natolik těžké, že vaše poslední opakování s každou sadou je téměř nemožné dokončit.

Úvahy

Pokud jste ztratili značné množství váhy – například 100 liber nebo více – může být nevyhnutelná vyhublá kůže. Pokud jste utrpěli ztrátu hmotnosti více než rok a jste zdraví, možná budete chtít mluvit s lékařem o operaci, abyste odstranili přebytečnou kůži. Nicméně, jako forma kosmetické chirurgie, to nemusí být pokryto pojištěním, podle Cleveland Clinic. Poraďte se s vaší pojišťovnou, abyste to zjistili. Důležité je udržet pokožku v záhybech suchou a čistou, aby nedošlo k vyrážkám a infekcím. Poraďte se svým lékařem, pokud máte podezření na infekci, abyste získali odpovídající léčbu.