Jak zabránit rozsáhlým pórů

Vaše póry se mohou zanesit přebytečným olejem, mrtvou kůží a černými tečkami, které začnou rozšiřovat svůj celkový průměr. Když stárnete, produkujete méně kolagenu a vaše kůže ztrácí svůj faktor odrazu, takže i poté, co se váš pór uvolní, zůstane zvětšen. Nemůžete změnit velikost pórů. Zdravý denní režim péče o pleť však pomůže zastavit rozšíření pórů na prvním místě.

Umyjte si obličej jemným čisticím prostředkem na obličej ráno vlažnou vodou. Opláchněte studenou vodou a utáhněte póry.

Použijte zvlhčovač specifický pro váš typ pleti – mastný, suchý, kombinovaný nebo náchylný k akné. Lidé s mastnou kůží mají většinu viditelných pórů, protože oleje upozorňují na póry. Pokud máte mastnou pleť, podívejte se na zvlhčovače, které jsou bez oleje.

Aplikujte opalovací krém s minimálním SPF 30 denně, než opustíte dům. Poškození slunce může přitáhnout pozornost k rozšířeným pórů.

Umyjte si tvář před spaním, zvláště pokud nosíte make-up. Opakujte své ranní procedury: Umyjte obličej vlažnou vodou a opláchněte studenou vodou a nasypte hydratační krém.

K odstranění odumřelých buněk pokožky používejte dvakrát týdně exfoliátor. Můžete použít ošetření na obličej nebo mikrodermabraze. Tím, že odstraníte mrtvé kožní buňky, udržujete póry čisté od trosky a bakterií a současně je vytváříte méně.