Jak zacházet s novým piercingem jazyka

Zatímco v současné době získává popularitu, piercing jazyka není novou praxí. Aztékové propichli jazyky a další části těla jako potenciálně nebezpečnou formu rituální oběti. Ačkoli moderní piercing má více estetického základu, nový piercing jazyka se může stát nebezpečně infikovaným, pokud se nezajímá správně.

Umístěte malé kousky drceného ledu na jazyk, jakmile se probudíte v den poté, co budete mít jazyk propíchnutý. Váš jazyk bude pravděpodobně oteklý ráno po propíchnutí. Nechte led roztát na jazyku, ale vyvarujte se sání nebo žvýkání na ledu. Používejte led po celý den a také pít studenou vodu, která pomáhá zmírnit bolest a otok.

Vypláchněte si ústa po dobu 30 až 60 sekund s čistícím roztokem pokaždé, když jíte nebo pijete něco jiného než čistou vodu, než půjdete do postele a ráno se probouzíte. Pokud váš piercer neposkytl speciální řešení pro oplachování, můžete použít solný nebo bez alkoholů antibakteriální ústní máchání. Oplachujte tímto způsobem po dobu prvních sedmi dnů po propíchnutí jazyka.

Opláchněte 1/4 lžičky. Mořské soli bez jodu v jedné šálce teplé lahvičky nebo destilované vody po dobu 10 až 15 sekund jednou nebo dvakrát denně během prvního týdne. Toto oplachování pomůže urychlit proces hojení.

Pravidelně štětte a nataďte zuby. Udržování správné ústní hygieny je životně důležité při čerstvém piercingu jazyka, protože bakterie na vašich zubech a dásněch mohou najít cestu k vašemu jazyku a způsobit infekci. Vyhněte se kartáčování jazyka, zatímco piercing léčí.

Zkontrolujte míčky na koncích vaší nohy každou noc, abyste se ujistili, že se neztrácí, což způsobí, že lišta vypadne z piercingu. Ujistěte se, že si zuby kartáč a důkladně si umyjte ruce před dotykem na činky.