Jak začít po výstřelu z holenek

Když jste běžec, vaše nohy jsou svrbějící, když narazíte na cestu, najděte jejich krok a zjedou míle. Ale pokud jste zraněný běžec, zotavující se z nějakého stavu, jako jsou holení, je důležité si odpočinout od běhu a ulehčit zpět do běžícího programu poté, co se vaše holení dlahy uzdraví. Kloubové dlahy se vyskytují, když jsou šlachy, svaly, kostní tkáň a další tkáně obklopující holennou bradavku zapáleny nadměrným použitím nebo těžkým cvičením. Potřebují čas, aby se uzdravili, a pak se můžete pomalu vrátit k běhu.

Získejte souhlas lékaře, aby se znovu spustil. Pokud začnete pracovat příliš brzy dříve, než se vaše holení dlahy správně vyléčí, budete dále poškozovat vaše holení a způsobit více zánětu – nemluvě o bolesti. Než začnete běhat, ujistěte se, že se veškerá vaše bolest vyřeší, a zeptejte se svého lékaře a v pořádku pokračujte v běhu programu, abyste zabránili více zranění.

Zkontrolujte boty. Shin dlahy mohou nastat při běhu v botách, které nenabízejí dostatečnou oporu nebo polštář, a Americká akademie ortopedických chirurgů, nebo AAOS, poznamenává, že holení dlahy jsou častější u lidí s plochými nohami nebo extrémně tuhými oblouky. Pokud vaše boty neříznou, investujte do páru, který se dobře hodí a nabízí dobrou oporu a spoustu polštáře, aby absorboval náraz během vašeho běhu.

Vytvořte plán pro postupné zvyšování rychlosti a vzdálenosti. Dokonce i když jste byli ve skvělé formě předtím, než jste vyvinuli holení dlahy, nohy byste měli vzít to pomalu, jak budete pokračovat v běžícím režimu. Začněte chodit jen pár dní. Vytvořte plán, který začíná pomalu a běží na krátké vzdálenosti. Podívejte se, jak to vaše nohy zvládnou. Během času pomalu běžte rychleji a přidejte větší vzdálenost k vašim běžným běhům, jak posilují vaše svaly nohou, aby se předešlo opakování holenních dlah.

Strečte, ledu a ošetřete nohy dobře. Nezapomeňte věnovat více času na zahřívání a protažení svalů, poznamenává AAOS. Podívejte se na příznaky bolesti a zastavte cvičení, jakmile zjistíte jakékoliv nepohodlí. Pokud chcete udržet zánět a holení v zálivu, zkuste aplikovat led po běhu. Můžete také chtít užít nesteroidní protizánětlivé léky nebo NSAID k zvládnutí bolesti a zánětu.