Jak zhubnout při posezení

Když jste celý den omezeni na židli, ztráta hmotnosti může být náročná. Jenom proto, že sedíte, to neznamená, že nemůžete ozdobit tělesný tuk. Zvednutím některých zdravých návyků můžete výrazně zvýšit spálení kalorií i při uvíznutí za stolem. Cvičení stále záleží na dobrém zdravotním stavu, ale snažte se pracovat většinu dnů v týdnu vedle svého sedícího plánu hubnutí.

Sedící nebo stojící, ztrácíte váhu pouze jedním způsobem: tím, že spotřebujete méně kalorií, než spálíte. Pro každý 3500 kalorický deficit, který vytvoříte, spálíte asi 1 kg tělesného tuku, takže deficit 500 kalorií za den – když odečtete od bazální rychlosti metabolismu – vede ke ztrátě váhy 1 libra za týden. Pro srovnání, většina středně aktivních žen vypaluje 1 800 až 2 200 kalorií denně a většina středně aktivních mužů vypálí 2400 až 2800 kalorií denně. Se sedavým životním stylem spálíte asi 200 méně denních kalorií.

Protože spalujete poměrně málo kalorií při posezení, je důležité konzumovat lehčí potraviny, abyste zůstali fit. Vyberte si ty, které mají nízkou kalorickou hustotu, což znamená, že mají spoustu objemu na to, aby naplnily váš žaludek, ale mají málo kalorií. Příklady zahrnují čerstvé nebo dušené ovoce a zeleninu, celozrnné druhy, jako jsou celozrnné chleby a popcorn popílený vzduchem a chudé bílkoviny, jako je tuňák balený do vody a sýr se sníženým obsahem tuku. Vyhněte se bezvýrazného záchvatu při pohledu na počítač nebo televizní obrazovku, je snadné přejídat, když nevěnujete pozornost, a tak se dejte přestávky a zaměřte se na vaše jídlo.

Chcete-li dále snižovat kalorie, nechte sklenici vody na stole nebo konferenčním stolku namísto sladkých sodů a džusů. Pitná voda před jídlem vám může dokonce pomoci jíst méně, podle studie představené na 240. zasedání Národního shromáždění American Chemical Society v roce 2010. Výzkumníci následovali dieters přes 12 týdnů a zjistili, že ti, kteří vypili 2 šálky vody před každým jídlem ztratili 5 Libry více než ti, kteří ne.

Zatímco nemůžete v křesle běhat kola, můžete se zapojit do thermogenesis aktivity nonworking-aktivovat zvýšit spalování kalorií. Malé akce, jako je potřesení nohou, otáčení pera nebo poklepání prsty na stůl, mohou přidat až stovky kalorií za den. Mini schodišťové stupňovače jsou další volbou pro sedící cvičení, které se snadno sklouzávají pod stůl a umožní vám pumpovat pedály s nohama, aby napodobily částečný krokový pohyb. Ve studii publikované v britském časopise Journal of Sports Medicine v roce 2007 účastníci vypálili v průměru 289 kalorií.

Jak ztráta hmotnosti funguje

Jíst moudře

Drink Smart

Wiggle a Jiggle