Jak získat delší, silnější vlasy pro děti

Vlasy vašeho dítěte roste v průměru zhruba o čtvrtinu až půl centimetru každý měsíc, s ročním průměrem přibližně pět až šest centimetrů. I když je to obtížné urychlit, můžete provést celou řadu kroků k tomu, aby vaše vlasy zůstaly zdravé, aby dosáhly maximální tloušťky a aby nedošlo k rozbití, takže její růst vlasů zůstane na trati.

Šampon vlasy vašeho dítěte s mírným čistícím šamponem, a pokud není náchylný k mastným vlasům, šampon pouze jednou nebo dvakrát týdně, aby se zabránilo přílišnému vysychání. Používejte kondicionér, který obsahuje účinné zvlhčující přísady, jako je jojobový olej, hydrolyzovaný pšeničný protein a mastné alkoholy. Glycerin také pomáhá čerpat vlhkost ze vzduchu do vlasů.

Vyčistěte vlasy svého dítěte, pokud je kondicionér stále ve vlasech, nebo použijte roztok, který je roztřepený, pokud je náchylná k uzlům. Můžete si vyrobit svůj vlastní levný detangler doma. Stačí naplnit rozprašovací láhev přibližně tři čtvrtiny plné destilované vody a lžíce nebo dva z jejích kondicionéru. Zmrzněte vlasy vašeho dítěte se směsí a nechte ji nasytit po dobu dvou až tří minut, než si vyčistí vlasy.

Dejte vlasy dítěte štětcem na čištění z acetátu celulózy nebo štětcem štětiny. Hřebíky z acetátu celulózy nezpůsobí statickou elektřinu a kartáč štětce z divokých pramenů rozdělí přírodní olej na vlasovou pokožku vašeho dítěte do vlasů. Oba se budou jemněji sklouzávat přes vlasy než syntetická plastová štětka, která na vlasy často udeří. Nepoužívejte nástroje pro tepelné úpravy, jako jsou vysoušeče vlasů, kadeřnické žehličky, rovnačky a klempířské stroje. Všechny tyto postupy vysuší vlasy, což způsobí větší pravděpodobnost rozbití a způsobí, že po častém užívání vypadají vlasy vašeho dítěte nudné a bez života.

Střihejte vlasy vašeho dítěte pomocí příslušenství bez rukávů. Podívejte se na elastické přípravky na vlasy, které jsou pokryté saténem nebo jinou hladkou tkaninou a nikdy nepoužívejte gumové pásky namísto vlasových elastik. Pokud jej propíjete vlasy, zajistěte, aby pásy nebyly příliš těsné, protože výsledné tahání může způsobit zlomení vlasů.

Udržujte vhodnou, vyváženou stravu pro vaše dítě. To pomůže zajistit, že přijímá vitamíny, jako jsou antioxidační vitamíny C a E, které chrání vlasy před sluncem a poškozením životního prostředí, a vitamíny B, které podporují zdravý růst vlasů a opravy poškození. Zajistěte, aby její dieta obsahovala denní doporučený příjem železa – od 7 do 10 miligramů denně pro děti, v závislosti na věku – protože minerální látka pomáhá bránit před ztenčováním a ztrátou vlasů. Esenciální mastné kyseliny také pomohou maximalizovat zdraví vlasů, vyhýbat se vypadávání vlasů a podporovat růst.