Je 1500 kalorií příliš nízké?

Potřebujete určité množství kalorií pro základní tělesné funkce, které se nazývají bazální metabolické dávky nebo BMR. Potřebujete také kalorií pro spalování pro každodenní aktivity, jako je příprava jídla, skládání prádla nebo čištění zubů. Většina lidí, kteří neučiní žádné další cvičení, používá mezi 1800 až 2600 kalorií denně v závislosti na pohlaví a velikosti. Takže 1500 kalorií denně je na spodním konci – s touto rychlostí pravděpodobně ztratíte váhu. Před začátkem tak nízkokalorického režimu se poraďte s lékařem.

Vaše tělo potřebuje určité množství kalorií, které napájí srdce, játra a další orgány. Funkce těla, jako je růst a oprava buněk, dýchání a výměna hormonů, vyžadují určitý počet kalorií. Tyto kalorie jsou měřeny jako základní bazální metabolická rychlost nebo BMR, a to je vaše kalorické potřeby vašeho těla v klidu. BMR pojednává podle Mayo Clinic asi 60 až 75 procent vašich celkových kalorií – a liší se v závislosti na velikosti, pohlaví a věku. Například 30-rok-stará žena, která je 5-noha 6 palců vysoký a váží 110 liber bude vyžadovat asi 1 238 kalorií k udržení její BMR, podle BMRCalculator.org.

Počet kalorií, které potřebujete, závisí na vašem BMR a kolik cvičení získáte. Například podle amerického ministerstva zemědělství sedavá žena ve věku od 19 do 30 let bude potřebovat mezi 1800 až 2000 kalorií denně, aby si udržela svou váhu, zatímco aktivní žena bude potřebovat 2400 kalorií denně. Muži potřebují v průměru o 600 kalorií více než ženy pro tento věkový rozsah. Pokud jste 19letá žena, která cvičí a vy potřebujete 1800 kalorií denně, abyste si udrželi váhu, vytvoříte 2,100 kalorií týdně, pokud spotřebujete 1500 kalorií denně. Trvá ztráta deficitu 3,500 kalorií o 1 libra, takže ztrácíte asi 2/3 lb týdně v této míře, a to i před cvičením.

Dalším důležitým faktorem při určování, zda je kalorická spotřeba příliš nízká, jsou druhy kalorií, které získáváte. Například pokud jíte hodně nezdravých potravin nebo rychlé občerstvení, jedíte “prázdné kalorie” – kalorií bez živin. Vaše tělo potřebuje potraviny bohaté na živiny, jako je libové maso, celozrnné a čerstvé ovoce a zelenina, které vám poskytnou správnou výživu. Pokud cvičíte, budete potřebovat více kalorií, aby vaše tělo paliva. 19-letý muž, který je mírně aktivní, bude například používat mezi 200 až 400 více kalorií než někdo sedící. Pokud nejste cvičení, můžete být vystaveni riziku zdravotních problémů. Cvičení pomáhá zvýšit váš metabolismus, působí na svaly, snižuje stres a pomáhá vám spát – všechny důležité otázky v celkovém zdraví. Cvičení také pomáhá snížit riziko onemocnění, jako je vysoký krevní tlak a některé formy rakoviny.

Doporučený minimální příjem kalorií je pro muže 1 500 a pro ženy 1 200, podle MedlinePlus. Čísla jsou obvykle určena pouze jako nízká po krátkou dobu, když jsou na programu ztráty hmotnosti. Zatímco v některých případech vaše kalorické požadavky budou nižší než norma, je nejlepší poradit se s lékařem, abyste zjistili, že pro vás bude nejlepší plán. Spotřeba 1 500 kalorií po delší dobu může vést ke zdravotním problémům, protože můžete mít potíže se základními požadavky na vaše tělo.

Bazální metabolická rychlost

Kalorie

Dieta a cvičení

Úvahy