Je horká polévka vhodná pro bolest v krku?

Když máte onemocněný bolavý krk, jednoduchý účinek polykání může být nesnesitelný. Ať už trpíte střemhlavým krkem nebo běžným nachlazením, můžete uklidnit krk a uzdravit léčebný čas tím, že pijete hodně tekutin, jako je horká polévka. Poraďte se se svým lékařem předtím, než provedete nějaké změny ve vaší stravě nebo se pokusíte o léčbu bolavého krku sami.

Význam

Bolest v krku může mít různé příčiny, včetně bakterií, jako je strep hrdlo, napínání hlasivky křikem nebo mluvit, nebo virus, jako je chřipka nebo chřipka. Bez ohledu na to, co způsobilo vaše bolení v krku, můžete uklidnit bolest, potlačit kongesce v zadní části krku, zabránit dehydrataci a zvlhčovat hlasivky potřásnou polévkou. Ať už vaříte polévku od nuly nebo jíte z plechovky, horký vývar vám pomůže cítit se lépe, když se zotavíte.

Typy

Ačkoli některé polévky mohou být přínosem pro bolest v krku, ne všechny polévky jsou vytvořeny stejně. Polévky vyrobené z kuřecího, hovězího nebo zeleninového vývaru mohou být na krku nejsnadnější. Polévky na bázi rajčat jsou kyselé a mohou příliš dráždit krk. Polévky na bázi krému obsahují mléčné výrobky, které zvýší produkci sliznic a zpomalí hrdlo, což může způsobit kašel a dráždění hrdla ještě více. Navíc, kořeněné polévky mohou dráždit krk, ne uklidnit. Polévky obsahující česnek mohou pomoci urychlit proces hojení – česnek je přirozené antibiotikum, které má protizánětlivé vlastnosti.

Pokyny

Pokud máte pocit nevolnosti, ale nemáte žádnou polévku na ruce, vytvořte si vlastní rychlou, domácí polévku s předměty z vaší spížky. Mlýnek přikryjte česnekem a poté ho přidejte do hrnce plného nízkodrasného kuřecího vývaru. Přidejte vařené cestovní těstoviny, nakrájené mrkve a nakrájené celer, pak vaříme, dokud jsou vegetariáni měkké. Jezte jídlo s kousky toasty a velkou sklenicí vody.

Úvahy

Mléko, alkoholické nápoje, pomerančový džus a rajčatová šťáva mohou dráždit krk. Většina ostatních nápojů zvlhčí hlasové záhyby a zabraňuje dehydrataci. Pokud horká polévka dráždí krk, přepněte na vlažnou nebo studenou tekutinu, jako je čistá voda nebo zředěná ovocná šťáva. Ve vzácných případech může bolet v krku znamenat vážný zdravotní stav. Pokud příznaky trvají déle než několik dní, vyhledejte svého lékaře.