Je mini trampolína pro špatné kolena?

Pokud máte problémy s kolenem, můžete mít omezenou možnost vykonávat určité druhy cvičení a fitness. Vysoce působící sporty, jako je fotbal, basketbal a běh na dálku, a cvičení, které způsobují velké napětí na kolenních kloubech, jako jsou squatky nohou, mohou vybírat mýtné na kolenou. Zahrňte cvičení s nízkým dopadem do cvičení, například skákání na trampolínu, abyste snížili riziko vzniku chronických problémů s kolenem.

Vysoce působící cvičení

Cvičení s vysokým dopadem může být nejhorším nepřítelem kolena. Důsledné poškozování kloubů, které musí trvat během určitých typů fyzických aktivit, může mít za následek různé problémy s kolenem, včetně zánětu šlach a vazy – stav známý jako bursitida. Skákání na mini trampolíně se může zdát být velkým nárazem, ale je považováno za nízkopodnikovou plyometriku. Dokud vaše problémy s kolenem nejsou oslabující, skákat na minibaru je vhodným cvičením pro někoho se zlými koleny.

Mini trampolína Výhody

Cvičení na trampolíně má určité výhody. Ve srovnání s trampolínou velikosti mini trampolína snižuje množství gravitačního tahu působícího na tělo při odrazu, což účinně snižuje zátěž, která je umístěna na kolenou. Velikost odrazové plochy mini trampolíny – obecně o průměru 3 stopy – je mnohem menší než tradiční trampolíny, a tím omezuje, jak vysoko můžete skákat. Možnost mini trampolíny omezit výšku odskoku a kombinovat s pružností odskočujícího povrchu způsobuje, že pokud máte problémy s kolenem, je na trampolíně na lyžích relativně bezpečný typ cvičení.

Mini-trampolínové cvičení

Na trampolíně můžete provádět řadu cvičení na cvičení. Některé tradiční cvičení zahrnují chůzi a jogging na místě. Chcete-li to udělat, jednoduše jděte nebo jogujte do středu odrazové plochy mini trampolíny. Při chůzi na místě zvedněte kolena, dokud vaše stehna nejsou téměř rovnoběžná se zemí. Otočte si paže v řízeném pohybu. Jiné běžné trampolínové cviky zahrnují skákací zvedáky a zkroucení, během kterých přiložíte pravé koleno a levý loket – a naopak – blízko sebe, zatímco lehce skočíte do ustáleného rytmu.

Bezpečnost trampolíny

I když se na minibaru trampolíně považujete za bezpečné, pokud máte problémy s kolenem, musíte i nadále učinit určitá opatření. Nejdůležitější je, že při odrazu na trampolíně nosíte vhodnou atletickou obuv. Athletické boty poskytují stabilitu a extra tlumení, které pohlcují nárazy. Cvičejte na trampolíně s nízkou až střední intenzitou, abyste regulovali množství napětí, které je umístěno na koleno. Pokud jste na mini trampolíně cvičení, nenechte se přemístit během prvních pár cvičení. Omezení relací na 20 minut. To umožňuje tělu, zejména kolenám, přizpůsobit se tomuto novému způsobu fitness.