Je plnotučné mléko nebo 2% mléko lépe pro proteiny?

Mohli byste po cvičení trpět proteinovými koktejly a posílit budování svalů. Pokud máte podváhu, proteiny mohou také pomoci získat zdravou váhu. Domácí koktejly obvykle obsahují proteinový prášek, ovoce nebo ořechové máslo a mléko. Druh mléka, který používáte, závisí na vašich cílech a zdravotních potřebách.

O Protein Shakes

Šupiny z pitné bílkoviny vyrobené ze syrovátkové nebo sójové bílkoviny mohou pomoci ihned po cvičení dodat aminokyseliny do svalů. Pokud trpíte ztrátou choroby, jako je HIV nebo rakovina, proteinové třesky vám pomohou uspokojit vyšší potřeby bílkovin pro fyzické zotavení. Mnoho premixovaných koktejlů obsahuje přísady, konzervační látky a umělé sladidla, které pravděpodobně nechcete ve své stravě zahrnout. Domácí protlaky bílkovin jsou levnější a můžete kontrolovat přísady.

Doporučení

Pro většinu lidí je 2 procentní mléko nejlepší volbou pro chvění bílkovin, protože je nižší v nasycených tucích než plnotučné mléko. Při konzumaci příliš nasycených tuků může vzrůst riziko vzniku srdečních chorob. Plnotučné mléko má také více kalorií než 2% mléka kvůli vyššímu obsahu tuku. Pokud se snažíte zvýšit váhu kvůli nemoci nebo ke zlepšení vašeho zdraví, může vám poskytovatel zdravotní péče doporučit provést protřepání bílkovin s plnotučným mlékem, protože potřebujete další kalorie.

Chuť a textury

Oba druhy mléka vytvářejí krémovou a dobře chutnou chvění. Celé mléko může mít trochu silnější chvění než 2% mléka. Vždy můžete přidávat zmrazený banán nebo jiné zmrazené ovoce, aby se třpytí křupavější při použití 2 procent. Ořechové máslo také přidává krémovitost, aby se otřásla. Zatímco vysoký obsah tuku, ořechové máslo je primárně složeno z nenasyceného tuku zdravého srdce, který nemá negativní vliv na hladinu cholesterolu.

Úvahy

Můžete použít odstředěné nebo 1 procentní mléko na proteiny, zvláště pokud sledujete svůj příjem kalorií. Pokud trpíte intolerancí laktózy, stále můžete konzumovat proteinové třesy. Zkuste použít sójové, mandlové nebo rýžové mléko namísto kravského mléka. Tyto alternativní mléka mají méně nasycených tuků než plnotučné mléko a mohou být obohaceny o přidané vápník a vitamin D.