Je prkno dobré cvičení?

Jóga nabízí řadu póz, které vám pomohou dosáhnout silných plochých břišních svalů. Plank póza je klasická jóga, která se často používá k přechodu mezi póze. Plank je dobré cvičení ab, protože protahování rukou a nohou vytváří tlak přes vaše jádro. Svaly břicha napomáhají stabilizaci a podpoře vašeho těla a zachovávají úhel 45 stupňů s podlahou.

Jeden způsob, jak začít plank představovat, je na všech čtyři s zápěstí stohován pod ramena a prsty šíří široce. Vaše kolena by měla ležet na zemi přímo pod boky. Zapojte své jádro a pak jeďte zpět s pravou nohou, dokud není zcela vytaženo. Když jste připraveni, prodlužte také levou nohu zpět. Vaše svaly paží a nohou jsou zaujaté pro bezpečnost a podporu, ale vaše břišní svaly se stávají primárními svaly, které stabilizují střední část a trup, zatímco držíte pózu po dobu 30 sekund až jedné minuty.

Jádro umístění je nezbytné pro dobrý cvičení Plank. Udržujte boky stabilní a vaše ocasní kosti zatlačte směrem k zadní části místnosti. Nižší zadní svaly by měly být zapojeny, zvedněte břicho tak, aby váš pupík tlačí k vašemu páteři. Představte si spodní část předních žeber a lehce je zvedněte směrem ke stropu, zatímco boky zůstanou na místě. Jak budete pokračovat v dýchání, používejte břišní svaly, abyste stále drželi břicho nahoru a dolů. Nejste “sání”, ale spíše se snažíte silně tlačit břišní svaly pryč od směru podlahy.

Provedení plankového pózu

Zarovnání jemného ladění