Je těžší zhubnout, když máte chřipku nebo chřipku?

Můžete si uvědomit váhu svého přítele po vypořádání se s chřipkou nebo chřipkou. Mezi vaší ztrátou chuti k jídlu a horečkou, můžete si všimnout, že jste ztratili několik kilo po týdnu, kdy jste nemocní. Může se však stát, že budete mít těžký čas udržet váhu, když se začnete cítit lépe. Poraďte se s lékařem, abyste diskutovali o své nemoci a stravě.

Ačkoli doba trvání studené nebo chřipky se může lišit, obvykle trvá týden nebo méně. Pokud jste během této doby ztratili značné množství váhy, je víc než pravděpodobné, že jste neztratili příliš mnoho nežádoucího tuku. FamilyDoctor.org říká, že pokud ztratíte více než 2 libry za týden, ztrácíte více vody a svalů než tuku.

Nemusíte mít pocit, že jíte, když jste nemocní, ale je důležité se pokusit jíst, nebo alespoň pít, pro výživu a hydrataci. Dobrá volba zahrnuje čiré džusy, sportovní nápoje, vývar a vodu. Polévka, jako kuřecí nudlová polévka, je dobrou volbou, když jste nemocní, protože tekutiny a sodík pomáhají zůstat hydratované, zatímco kuře poskytuje bílkoviny. Pokud máte pocit nevolnosti, pokuste se oškubat na krekrech, toastu nebo prosté těstoviny nebo rýži.

Jediným znakem, který se cítíte lépe, je návrat vaší chuti k jídlu. Po jídle špatně na několik dní však můžete být hnusný, což může způsobit, že je pro vás těžké ovládat vaši stravu, abyste udrželi váhu. Zatímco by mohlo být obtížné zabránit tomu, aby se některé z těchto kilogramů vrátily, plnění stravy nízkokalorickými potravinami bohatými na živiny během fáze obnovy může pomoci omezit část přírůstku hmotnosti a snížit riziko, že získáte větší váhu, než jste začali s.

Zatímco nemůžete bojovat s každou chřipkou nebo chřipkou, správné rozhodování o jídle může pomoci udržet imunitní systém zdravý a silný, což může zlepšit boj proti těmto chybám. Mezi potraviny zvyšující imunitu patří ovoce, zelenina a celá zrna. Jíst více těchto plnivých nízkokalorických potravin může také usnadnit dosažení a udržení zdravé hmotnosti, což je také dobré pro imunitní zdraví.

Nemoc a ztráta hmotnosti

Jídlo a pití, když jste nemocní

Jíst během obnovy

Jíst pro imunitní zdraví