Je v pořádku pít zázvorové pivo v těhotenství?

Nepochybně jste slyšeli, že se musíte během těhotenství vyvarovat veškerého alkoholu, protože existuje nebezpečí poškození vyvíjejícího se dítěte. Jako takový, můžete se divit, zda je zázvorové pivo bezpečně pitné. Nealkoholické zázvorové pivo, které jsou podobné zázvorovému pivu, jsou naprosto bezpečné. Alkoholické zázvorové pivo však není.

Ginger pivo je úchvatný název pro různé druhy nápojů. Existují nealkoholické zázvorové pivo, které nejsou nic víc než zázvorové přísady, podobné chuti a složení jako zázvorový pivo. Tam jsou také některé minipivovary, které vyrábějí alkoholické nápoje obsahující zázvor – to jsou také obyčejně nazýváno zázvorovým pivem. Zatímco nealkoholické zázvorové pivo je perfektně bezpečné během těhotenství, měli byste se vyvarovat alkoholu obsahující zázvorové pivo, stejně jako všechny alkoholické nápoje.

Důvod, proč je důležité zabránit nápojům obsahujícím alkohol, včetně piva obsahující zázvor, je, že mohou vést k vývojovým vadám ve vašem nenarozeném miminko. Existuje celá řada poruch, z nichž některé jsou fyzické a některé jsou duševní, které jsou důsledkem konzumace alkoholu během těhotenství. Ačkoli se tyto objevují nejčastěji u dětí narozených ženám, které pravidelně a těžce pijí, žádné množství alkoholu během těhotenství není považováno za bezpečné.

Na trhu jsou k dispozici také nápoje bez alkoholu, které se nazývají zázvorové pivo. Ty typicky zahrnují sycenou vodu, zázvorovou nebo zázvorovou příchuť a sladidlo. Během těhotenství jsou naprosto bezpečné a ve skutečnosti mohou pomoci při nevolnosti související s těhotenstvím. Heidi Murkoff a Sharon Mazel ve své knize “Co očekávat, když očekáváte”, poznamenat, že zázvor je přirozený anti-nausea a je populární nefyarmaceutický lék na těhotenství související.

Zatímco bez alkoholu zázvorové pivo nepoškodí vaše dítě během těhotenství, možná se budete muset vyvarovat jeho nadměrné konzumace. Stejně jako všechny nealkoholické nápoje mají zázvorové pivo obsahující cukr vysoký obsah kalorií a nízký obsah živin, což znamená, že těhotenství může způsobit příliš vysokou váhu. Můžete také chtít vyhnout se zázvorovým pivům obsahujícím umělé sladidla, protože tyto – včetně sukralózy a aspartamu – nebyly prokázány v bezpečí během těhotenství.

Zázvorové pivo

Alkohol a těhotenství

Nealkoholické zázvorové pivo

Další úvahy